Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake “B” – Umag 2017.

RK Rudar dječaci “B”, 2006./07. godište su PRVACI HRVATSKE!

Fantastičan uspjeh postigli su mladi rukometaši Rudara rođeni 2006. godine i mlađi na završnici prvenstva Hrvatske odigranoj u Umagu. Okitili su se titulom prvaka države bez ijedne izgubljene utakmice!

Nakon uvjerljivo osvojenog prvog mjesta u skupini i pobjeda nad Karlovcem, Trsatom, Čakovcem i Bjelovarom, u četvrtfinalu su Rudari nadvisili Maksimir Pastelu, a u polufinalu ekipu PPD Zagreb.

Finalnu utakmicu prvenstva Rudari su također riješili u svoju korist i to protiv vršnjaka iz RK Polet.

 

Finale završnice Prvenstva Hrvatske za dječake “B”
RK Rudar – RK Polet 16:11, poluvrijeme 9:8

U finalnoj utakmici na završnici prvenstva Hrvatske Rudari su pobijedili Polet.
Za najboljeg golmana izabran je Mihael Bartolić, dok je Fran Martinko najbolji lijevi vanjski i najkorisniji igrač.

Polufinale završnice Prvenstva Hrvatske za dječake “B”
RK Rudar – RK PPD Zagreb 12:11, poluvrijeme 3:6, kraj utakmice 9:9
RK Rudar je boljim izvođenjem sedmeraca bio uspješniji od RK Zagreb PPD-a i plasirao se u finale državnog prvenstva Hrvatske.

3. dan završnice Prvenstva Hrvatske za dječake “B”
RK Rudar – RK Maksimir Pastela 18:10, poluvrijeme 9:7
RK Rudar je pobjedom na RK Maksimir Pastela izborio pulufinale.

2. dan završnice Prvenstva Hrvatske za dječake “B”
RK Rudar – RK Čakovec 17:5, poluvrijeme 10:2
RK Bjelovar – RK Rudar 9:18, poluvrijeme 1:10

 

1. dan završnice Prvenstva Hrvatske za dječake “B”
HRK Karlovac – RK Rudar 6:9, poluvrijeme 3:5
RK Rudar – RK Trsat 12:3, poluvrijeme 7:1

Najbolji pojedinci turnira
Lijevo krilo:
Franko Pomper (MRK Dugo Selo)
Lijevi vanjski: Fran Martinko (RK Rudar)
Srednji vanjski: Fran Kokot Miloš (RK Polet)
Desni vanjski: Denis Medjaković (RK Rugvica)
Desno krilo: Petar Šprem (RK PPD Zagreb)
Kružni napad: Fran Vicić (RK Rugvica)
Najbolji vratar: Mihael Bartolić (RK Rudar)
Najbolji obrambeni igrač: Stjepan Gajšak (RK PPD Zagreb)
Najbolji strijelac: Mario Vrgoč (RK Solin)
Najkorisniji igrač turnira: Fran Martino (RK Rudar)
Najbolja trenerica: Iva Martinko (RK Rudar)

KONAČNI POREDAK
1. RK RUDAR iz Ruda
2. RK POLET iz Stančića – Brckovljana
3. RK RUGVICA iz Rugvice
4. RK PPD ZAGREB iz Zagreba
5. RŠ KARLOVAC iz Karlovca
6. RK IVANČICA IVANEC iz Ivanca
7. RK MAKSIMIR PASTELA iz Zagreba
8. RK SOLIN iz Solina
9. RK DUBRAVA iz Zagreba
10. RK VIRO VIROVITICA iz Virovitice
11. MRK DUGO SELO iz Dugog Sela
12. RK ČAKOVEC iz Čakovca
13. RK TRSAT iz Rijeke
14. RK DARUVAR iz Daruvara
15. RK KOPRIVNICA HANGAR 18 iz Koprivnice
16. MRK OPATIJA iz Opatije
17. RK OLIMPIJA iz Vodica
18. RK BJELOVAR iz Bjelovara
19. RK POREČ iz Poreča
20. MRK UMAG iz Umaga

Foto: HRS i vjerni roditelji