Završnica Prvenstva Hrvatske 2019.
za 1. HRLDB (2008. i mlađi)

Poreč, 9. – 12. svibnja

Proteklog tjedna u Poreču je odigrana završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B rođene 2008. godine i mlađe.
Sudjelovalo je 20 ekipa, a RK Rudar je bio smješten u skupinu D zajedno s ekipama RK Gospić, MRK Sesvete, RK Cestorad i RK Bjelovar.

Prvog dana natjecanja su malci Rudara odigrali dvije utakmice ostvarivši jedan poraz i jednu pobjedu.
RK Rudar – MRK Sesvete 7:14 (4:7)
RK Rudar – RK Bjelovar 21:11 (10:7)

Drugoga dana su mali ratnici Rudara odigrali dvije utakmice ostvarivši plasman u osminu finala.
RK Rudar – RK Gospić 10:13 (4:10)
RK Rudar – RK Cestorad 16:8 (9:4)

Nakon razigravanja po skupinama RK Rudar je zauzeo 3. mjesto u skupini D te je za ulazak u 1/4 finale razigravao s ekipom MRK Metalac.
Rudari su pokleknuli u nadmetanju protiv vršnjaka Metalca, izgubivši mogućnost plasmana na jedno od prvih 8 mjesta te su nastavili razigravanje za poredak od 9. do 12. mjesta.

RK Rudar – MRK Metalac 11:17 (4:6)

U nastavku dana Rudari su nadjačali vršnjake iz Solina.
RK Solin – RK Rudar 13:14 (6:7)

Posljednjeg dana završnice Rudari su u izravnom nadmetanju za 9. mjesto poraženi u još jednoj utakmici protiv Sesveta.
RK Rudar – MRK Sesvete 6:10 (2:6)

Osvojeno je 10. mjesto od ukupno 84 momčadi u natjecanju.

I ove godine RK Rudar je imao svog predstavnika među najboljim pojedincima završnice.
U najbolju sedmorku državnog prvenstva uvršten je Jakov Galetić kao najbolje desno krilo.

SEDMORKA PRVENSTVA:

  • Lijevo krilo: Luka Petrović, RK Maksimir Pastela
  • Desno krilo: Jakov Galetić, RK Rudar
  • Srednji vanjski: Niko Skuzlić, RK PPD Zagreb
  • Lijevi vanjski: Vito Raguž, MRK Metalac
  • Desni vanjski: Matej Barbarić, RK Dugopolje
  • Kružni napadač: Juraj Kantović, RK Maksimir Pastela
  • Vratar: Fran Lovrić, RK Ivan Mikanovci

NAJBOLJI POJEDINCI:

  • Strijelac: Vito Raguž, MRK Metalac
  • Obrambeni igrač: Vice Badurina, RK PPD Zagreb
  • Najkorisniji igrač: Josip Čulo, RK Maksimir Pastela
  • Trener: Hrvoje Turković, RK Maksimir Pastela

KONAČNI POREDAK:

1.RK Maksimir Pastela
2.RK PPD Zagreb
3.GRK Varaždin 1930
4.RK Zadar 2013
5.MRK Metalac
6.RK Ivan Mikanovci
7.RK Gospić
8.RK Dugopolje
9.MRK Sesvete
10.RK Rudar
11.RK Pećine
12.RK Solin
13.RK Ivančica Ivanec
14.RK Osijek
15.RK Daruvar
16.RK Š.R. Karlovac
17.RK Umag
18.RK Bjelovar
19.RK Nexe
20.RK Cestorad

 

Čestitke svim igračima, trenerima i vjernim navijačima!

Podijeli objavu
Prethodni članakRudari poraženi u velikom fajtu