Završnica Prvenstva Hrvatske 2019.
za 1. HRLDA (2006. i mlađi)

Umag, 30. svibnja – 2. lipnja

U Umagu je od 30. svibnja do 2. lipnja odigrana završnica Prvenstva Hrvatske za dječake A rođene 2006. godine i mlađe.
Na natjecanju je sudjelovalo 20 ekipa, a RK Rudar je bio smješten u skupinu D zajedno s ekipama RK Poreč, RK Koprivnica Noa, RK Zadar 1954 i RK Viro Virovitica.

RK Koprivnica Noa – RK Rudar 25:22 (14:12)
RK Poreč – RK Rudar 16:17 (9:9)
Ozljeda prvog golmana prvenstva Mihaela Bartolića tjedan dana ranije na Završnici prvenstva Hrvatske za mlađe kadete i njegov izostanak utjecao je na nadolazeći razvoj događaja.

Prvoga dana završnice Rudari su početnog šoka i poraza od Koprivnice uspjeli smoći snage i u narednoj utakmici izvojevati veliku pobjedu protiv Poreča.

RK Rudar – RK Zadar 1954 19:8 (11:3)
RK Viro Virovitica – RK Rudar 16:14 (7:6)
Drugoga dana Rudari nakon impresivne pobjede nad Zadranima nisu uspjeli nastaviti istim ritmom, te su poraženi u srazu s vršnjacima iz Virovitice.
Nakon razigravanja po skupinama RK Rudar je zauzeo 4. mjesto u skupini D, izgubivši pritom mogućnost borbe za bolji plasman.

RK Rudar – RK Požega 24:17 (11:11)
RK Rudar – MRK Zamet 18:10 (11:5)
Trećega dana u razigravanju za poredak od 12. do 15. mjesta Rudari su snašli snage za dvije nove pobjede protiv Požege i Zameta.

RK Zadar 1954 – RK Rudar 17:15 (10:6)
Posljednjeg dana natjecanja Rudari su poraženi od Zadrana.

Za najboljeg strijelca završnice izabran je Fran Martinko.

SEDMORKA PRVENSTVA:

  • Lijevo krilo: Franko Pomper, MRK Dugo Selo
  • Desno krilo: Petar Šprem, RK PPD Zagreb
  • Srednji vanjski: Karlo Tomović, RK Trsat
  • Lijevi vanjski: Franko Skazlić, RK PPD Zagreb
  • Desni vanjski: Petar Golčić, RK Koprivnica NOA
  • Kružni napadač: Stjepan Gajšak, RK PPD Zagreb
  • Vratar: Leo Brajko Sunajko, RK PPD Zagreb

NAJBOLJI POJEDINCI:

  • Strijelac: Fran Martinko, RK Rudar (43 pogotka)
  • Obrambeni igrač: Andrej Vuković, RK Trsat
  • Najkorisniji igrač: Franko Skazlić, RK PPD Zagreb
  • Trener: Ivan Dragić, RK PPD Zagreb

KONAČNI POREDAK:

1.RK PPD Zagreb
2.RK Trsat
3.MRK Dugo Selo
4.RK Dubrava
5.RK Š.R Karlovac
6.RK Poreč
7.RK Solin
8.RK Koprivnica NOA
9.GRK Varaždin 1930
10.RK Ribola Kaštela
11.RK Ivančica Ivanec
12.RK Viro Virovitica
13.RK Zadar 1954
14.RK Rudar
15.RK Zamet
16.RK Osijek
17.RK Požega
18.RK Daruvar
19.RK Valpovka
20.RK Hrvatski dragovoljac
Čestitke svim momčadima na ostvarenim uspjesima!