Prošloga tjedna u Göteborgu u Švedskoj je održan najveći svjetski turnir u rukometu Partille Cup.

Turnir se odigravao od 2. do 7. srpnja, a ove godine uz svesrdnu pomoć Rukometnog saveza Zagrebačke županije (RSZŽ) te Slavonskih županija natjecalo se i mnoštvo momčadi iz Hrvatske.

Na turniru je odigrano 4.929 utakmica, igrano je na 76 terena, a sudjelovalo je 1407 timova (678 dječaka, 729 djevojčica) uz 24 tisuće sudionika iz 52 zemlje, u dobnim skupinama od 8-21 godina starosti.

Dječaci RK Rudara natjecali su se u dobnim skupinama dječaka 2004. i 2006. godišta.

Rudari rođeni 2006. godine i mlađi osvojili su srebro na najvećoj svjetskoj smotri rukometa u Švedskoj.
U završnom susretu odigranom po kišnom i hladnom vremenu, Rudari su poraženi od vršnjaka Team Favrskov Håndbold iz Danske rezultatom 7:17 (5:8).

Rudari rođeni 2004. godine i mlađi odigrali su također odlične partije, ali su u utakmici osmine finala ispustili vodstvo izgubivši susret pravilom “zlatnog gola” od kasnijeg finalista momčadi Hjortshöj Egå IF iz Danske rezultatom 15:16 (10:8).


Još jednom su Rudari pokazali svu veličinu i strast prema rukometu i druženju.

Velike zahvale na druženju i pruženim igrama za RK Rudar dječacima iz RK Rugvica (Fran Kokot Miloš), MRK Sesvete (Josip Tomić i Noa Klarić) za 2006. godište i RK PPD Zagreb (Antonio Kranjčević) za 2004. godište.

Sudjelovanje na natjecanju bio je u cijelosti veliki uspjeh uz promociju kluba i Hrvatske.

Hrvatska je na završetku turnira osvojila četiri medalje, uz bok domaćina Švedske sa sedam i Danske sa šest osvojenih medalja.


Među trofejnim momčadima iz Hrvatske valja nabrojati zlato za Handball Team Slavonia koja je u završnici pobijedila srebrne vršnjake RK Rugvica rezultatom 5:4 (dječaci do 12 godina), te srebro za RK PPD Zagreb (dječaci do 11 godina) koji su poraženi u završnici od vršnjaka Fortune iz Moldavije rezultatom 7:8.

RK RUDAR 2006. godište
Patrik Fresl
Noa Klarić (MRK Sesvete)
Ivor Glivetić
Lovro Planinčic
Fran Martinko
Antonio Brdarić
Dorian Gorički
Ivor Zuber
Josip Tomić (MRK Sesvete)
Ivan Karlo Moštak
Marsel Jendriš
Roko Kelnerić
Fran Kokot Miloš (RK Rugvica)
Trener: Iva Martinko

RK RUDAR 2004. godište
Deni Čerkez
Antonio Kranjčević (RK PPD Zagreb)
Tomislav Grgečić
Luka Marković
Vito Glivetić
Gabrijel Bartolić
Šima Emanuel Jurić
Jan Škreb
Mihael Dumbović
Adrian Ćosić
Lovro Prčić
Fran Suban
Luka Korpar
Trener: Andrej Trčak

Čestitke svim ekipama na prikazanim igrama, roditeljima na podršci, uz zahvale organizatoru.