RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 100. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina). Delegat: Davor Tor (Zagreb).

RUDAR: Romić (6), M. Bartolić (1), Skendrović, Runtas, Glivetić 5, M. Štajnkler 1, Martinko, Kozolić 3, Gaća 1, M. Trčak 1, T. Štajnkler 2 (1), Grgečić 1, Dujmović 2, G. Bartolić 7, Lopac 5, Gorički 3

TRENER: Andrej Trčak

SESVETE: Perić (4), Kahlina (7), Salaj, Hršak 7, Jelovčić 1, Dumenčić 1, Tomić 1, Turčić 8 (3), Raužan 6 (2), Šuker 2, Ivanišević 2, Gavrić 3, Godec 1, Finek, Antunović, Topić

TRENER: Igor Vori

SEDMERCI: Rudar 2 (1), Sesvete 6 (5)

ISKLJUČENJA: Rudar 12 minuta (M. Štajnkler 2+2, Dujmović, Skendrović, G. Bartolić, Lopac), Sesvete 10 minuta (Jelovčić 2+2, Raužan, Šeker, Tomić)

IGRAČ UTAKMICE: Patrik Hršak

Kakva utakmica u Rudama! Favorizirani gosti itekako su se morali pomučiti da dođu do planiranih bodova, a pravi „standing ovation“ cjelokupnog gledališta bio je najbolji pokazatelj kako su odigrali domaći koji su od prvog sučevog zvižduka odlučili skupo prodati kožu.

Do sredine prvog dijela igralo se u ritmu gol za gol – Sesvećani su ispred Kahline postavili visoki bedem koji je pokretljivo neprestano „balansirao“ na granici isključenja tako da su Rudari teško pronalazili put do gola. S druge strane, u napadu gostiju neumoljiv je bio Hršak koji je bez većih teškoća „parao“ mrežu vratara iz Ruda koji definitivno nisu imali svoj dan.

Od 15. minute igrači trenera Vorija dodatno su podigli agresivnost i počelo je rezultatsko odvajanje koje se prije odmora zaustavilo na pet pogodaka prednosti (15:20).

Svi oni koji su očekivali da će Rudari u nastavku dodatno potonuti s obzirom na zaostatak, ne poznaju igrače trenera Trčka koji baš nikome u svojoj dvorani ne priznaju da je bolji dok to ne pokaže na terenu.

Strpljivo su „pleli mrežu“ i polako sustizali prednost. Raspucao se Bartolić, a pridružio mu se i Lopac. Kad se pet minuta prije kraja mladi Gorički s krila bacio „na glavu“ i postigao pogodak za 29:30, bio je to povod za opći delirij na tribinama.

Ipak, više od toga nije išlo, gosti su iskontrolirali završnicu susreta i zabilježili novu pobjedu. Uz spomenutog sjajnog Hršaka svakako treba istaknuti i nepogrešivog Turčića te Raužana koji su u prijelomnim trenucima pokazali mirnoću i hladnokrvnost.

Ovakva odlična utakmica zaslužila je i vrhunsko suđenje, no ono je izostalo – sudački par definitivno nije bio na nivou susreta te je podjednako navlačio bijes navijača obje momčadi…