Seniori nastavljaju s dobrim igrama i na gostovanju u Županji ostvarena je sigurna i uvjerljiva pobjeda

0
1490

  20. kolo

RK ŽUPANJA – RK RUDAR 19:33 (7:16)

Uvjerljiva pobjeda u Županji

Igrači Rudara na gostovanju u Županji ostvarili su visoku i uvjerljivu pobjedu nad ekipom domaćina rezultatom 33:19. Na samom otvaranju utakmice “rudari” su pokazali domaćinima da misle ozbiljno i poveli 5:0, čime je pitanje konačnog pobjednika ove utakmice bilo poznato. Dobrom obranom i ozbiljnim pristupom u napadu “rudari” do poluvremena ostvaruju visoko i sigurno vodstvo, 16:7.

img_2283

Mogli su “rudari” imati i uvjerljivije vodstvo ali uslijed želje za lakim i brzim golovima nekoliko kontri i polu-kontri na sreću domaćina, završilo je u neuspješno. U drugom dijelu “rudari” pojačavaju tempo što domaćini ne mogu pratiti i sredinom poluvremena imaju 15 golova prednosti, 27:12. Do kraja utakmice igra se u lakšem tempu, gol za gol, do konačnih 33:19. U redovima Rudara svi igrači su dobili pristojnu minutažu, a veseli i povratak Dominika Trčka nakon teške povrede.

Nakon 20 odigranih kola “rudari” sa 33 osvojena boda drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza ekipe Metalca koja je osvojila 34 boda, a slijedi ih ekipa Dugog Sela sa 29 te Metkovića sa 28 osvojenih boda.

U 21. kolu koje je na rasporedu 9. travnja “rudari” su domaćini ekipi Nove Gradiške koja zauzima 12. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmica Rudar – Nova Gradiška igra se u subotu, 9.4. s početkom u 19.30.

Rudar: F. Kumerle 2; T. Fabeković 1; F. Skendrović 7; M. Štajnkler 2; S. Šujster 2; L. Gaća 1; D. Trčak 1; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 3; J. Štajnkler 3; L. Bumbak; E. Fresl 4;

1ekipa_2016_tablica_20_kolo