PREMIJER RUKOMETNA LIGA
LIGA ZA OSTANAK

3. kolo

RK RUDAR – MRK  METALAC  28:33 (12:14)

Derbi između Rudara i Metalca ovaj put se igrao u Rudama gdje je domaća momčad tražila pobjedu ne bi li si otvorila vrata ostanka u Premijer ligi. Momčadi su kao i uvijek do sada ponudile neizvjesnu utakmicu punu preokreta u kojoj je na kraju slavio Metalac. Na početku susreta igralo se gol za gol sve do 15. minute kada Zvonimir Đikić s dva uzastopna pogotka donosi Rudaru +2 (8:6). Metalac se brzo rekuperirao i preokrenuo rezultat. Serijom od tri pogotka u posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena Metalac je došao do rezultata 14:11, ali Hrvoje Tojčić je smanjio na 14:12 u zadnjoj minuti. U nastavku je Rudar ponovo uspio doći do izjednačenja, pa i do minimalnog vodstva, ali Metalac 6-0 serijom deficit od dva gola pretvara u prednost od četiri.

U 41. minuti ozlijedio se Luka Bumbak koji više nije ulazio u igru, što je bio preveliki šok za domaće igrače.

Od te serije Rudar se više nije uspio oporaviti te su bodovi otišli Metalcu koje se maknuo sa samog začelja ljestvice gdje se sada nalazi Ribola.

U redovima Metalca istaknuo se Toni Ezgeta s osam postignutih pogodaka, a Mislav Lončar obranio je ukupno 13 udaraca Rudaru. Domaću momčad predvodio je raspoloženi Đikić koji je na svoj konto upisao 11 pogodaka.

Ligu za ostanak “Rudari” nastavljaju gostovanjem u Poreču kod istoimenog domaćina.