1128

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
22. kolo

MRK VIDOVEC – RK RUDAR 24:26 (16:12)

U možda presudnoj utakmici o čijem ishodu je uvelike ovisio daljnji tijek prvenstva, rukometaši Rudara potpomognuti sa stotinjak vjernih navijača ostvarili su zasluženu pobjedu savladavši domaćina „Vidovec“ rezultatom 26:24. Prekrasan ambijent ispunjenih tribina sportske dvorane u Vidovcu dao je dodatnu draž ovoj utakmici, a igrači obje ekipe prikazanom igrom, zalaganjem i borbom za boje svoga kluba, na najbolji su se način odužili svojim navijačima. Premda ishod utakmice za domaćine nije imao rezultatski značaj, odigrali su čvrstu, „mušku“ utakmicu sa izraženom željom da pobijede lidera prvenstva.

U prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vodstvu koje nije iznosilo više od dva pogotka razlike da bi u završnici „Rudari“ serijom od tri uzastopna pogotka riješili poluvrijeme u svoju korist rezultatom 13:12.

U nastavku „Rudari“ u nekoliko navrata imaju i tri pogotka prednosti ali uporni domaćini u 48. minuti uspijevaju izjednačiti na 22:22 i dovode u pitanje pobjedu „Rudara“. „Rudare“ u tim trenutcima nije ulovila panika, naprotiv još angažiranije igraju svoju poznatu obranu, a na vratima briljira Filip Cvetković, pa golovima Andreja Trčka, Lovre Gaće i Mateja Štajnklera odlaze na za domaćine nedostižnih 25:22. Do kraja utakmice „Rudari“ mudro čuvaju stečenu prednost i zasluženo osvajaju dva možda presudna boda u utrci za naslov prvaka.

Još jednom su „Rudari“ pokazali da su zasluženo vodeća ekipa 1. HRL Sjever i da ekspresni povratak u Premijer ligu sve više postaje stvarnost što uspijeva rijetkima.

Prekrasna slika zajedničkog slavlja ekipe i vjernih navijača nešto je što budi emocije i u neutralnom gledatelju i predstavlja najveću nagradu za sve koje se bave sportom.

U preostala četiri kola „Rudari“ na svom terenu dočekuju ekipe „Đakova“ i „Osijeka“, a gostuju kod posljednje plasirane ekipe „Gradiške“ te kod jednog od konkurenata za osvajanje naslova prvaka, ekipe „Bjelovara“. Sa tri pobjede „Rudari“ bi potvrdili titulu prvaka i nadamo se da stečenu prednost neće prokockati i dovesti u pitanje povratak u Premijer ligu.

U narednom 23. kolu „Rudari“ na svom parketu dočekuju ekipu „Đakova“ koja zauzima 12. mjesto na prvenstvenoj ljestvici i uz dužno poštovanje gostiju očekuje se još jedna pobjeda.

Utakmica „Rudar“ – „Đakovo“ igra se u subotu 14. travnja s početkom u 19.30 sati.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović; V. Runtas 1; ; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 3; M. Škiljan; L. Gaća 5; D. Trčak 4; H. Tojčić 1; T. Štajnkler 1; D. Banjedvorec; T. Brnas; E. Fresl 5; A. Trčak 6; J. Žitković;