Riboli pobjeda u rapsodiji golova

0
1021

Utakmicama prvoga kola rukometne Premijer lige započela je nova natjecateljska sezona. Ribola Kaštela startala je pobjedom protiv Rudara rezultatom 36:33. Kolo će zaključiti Varaždin i Spačva u utorak.

mala

Ribola Kaštela – Rudar 36:33 (18:15)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ivan Grbavac i Siniša Ravlić
Igrač utakmice: Marin Jelinić (Ribola Kaštela)

Rapsodijom golova Ribola Kaštela otvorila je prvenstvo na domaćem terenu. Rezultatom 36:33 svladali su novopečenog premijerligaša Rudara. Gosti su se držali u utakmici do desete minute kada su pratili tempo domaćina (7:7). Zatim je uslijedio niz domaćih od 5:1, čime su se rezultatski odlijepili i zadržali korektnu prednost do kraja poluvremena. Gosti su jedinu priliku za povratak u utakmicu imali na početku drugog poluvremena kada su došli na pogodak razlike (19:18), no dvojac Jelinić-Javorčić grade novu prednost od četiri razlike. Takvu prednost domaćin je održavao do kraja utakmice čime je zaslužio prve bodove nove sezone.

Impresivan u startu bio je Jelinić sa 12 pogodaka te Bujas koji je upisao čak deset asistencija. Vratari Pepur i Šegrt bili su skromnog učinka. Kod gostiju vratar Bumbak je imao 15 obrana, dok je po pitanju strijelaca najučinkovitiji bio Josip Štajnker sa sedam pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur (5o), Milas, Pavlov, Banović (6), Bilokapić, Krokar (4), Javorčić (7), Koncul (2), Bujas (2), Čorić (3), Šegrt (7o), Tukić, Jelinić (12), Andabak, Barbić.
Rudar: Kumerle, M. Štajnkler (1), Šujster (3), Gaća, D. Trčak (4), Tojčić (6), T. Štajnkler, P. Fresl, Brnas (3), J. Štajnkler (7), A. Trčak (5), Bumbak (15o), E. Fresl, Đikić (4)