Rudari pobjedom u Osijeku potvrdili jesensku titulu

0
1054

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
13. kolo                              

RK OSIJEK – RK RUDAR 27:29 (10:13)

Utakmica u Osijeku je bila jedna od onih koje se „moraju dobiti“ i tada je obično najteže igrati, no „Rudari“ nisu dozvolili da utakmica krene u krivom smjeru i od početka su imali kontrolu igre i rezultata.

Nije to bila neka blistava igra, ali i to je bilo više nego dovoljno da u 50. minuti imaju visoku prednost od 7 pogodaka razlike, 25:18. Do kraja susreta, uz mnogobrojne izmjene u redovima „Rudara“ domaćini uspijevaju smanjiti zaostatak na za njih ne tako loših 27:29.

Pobjedom u Osijeku „Rudari“ su potvrdili titulu jesenskog prvaka 1. HRL Sjever. U 13 odigranih utakmica rukometaši „Rudara“ ostvarili su 12 pobjeda i zasluženo se nalaze na vrhu prvenstvene ljestvice s predošću od tri boda ispred ekipe KTC-a i šest bodova više od ekipe Bjelovara. Odličan uspjeh podmlađene ekipe koja je unatoč ozljedama ključnih igrača tijekom jesenskog dijela sezone, pronašla unutarnje snage i prikazanim igrama se prometnula u glavnog kandidata za osvajanje prvog mjesta i plasmana u Premijer ligu. Ostvareni rezultat dobra je podloga ka konačnom cilju i povratku u Premijer ligu.

Pred igračima „Rudara“ je dvotjedna stanka koju će iskoristiti za odmor i saniranje ozljeda, a već 3. siječnja kreću pripreme za drugi dio sezone u kojem ih čeka niz teških izazova.

Darijo Gaća