Rudari žale za drugim bodom

0
1115

PREMIJER RUKOMETNA LIGA

  1. kolo

                                  RK RUDAR – RK POREČ  26:26 (10:12)

Rukometaši Rudara u 7. kolu Premijer lige ugostili su na svom terenu vodeću ekipu prvenstva Poreč, koja je nakon odigranih šest prvenstvenih kola na svom kontu imala maksimalnih 12 bodova. Rukometaši Rudara odigrali su odličnu utakmicu, ali malo sportske sreće i odlični vratar gostiju Moreno Car spriječili su ih da upišu drugu prvenstvenu pobjedu. Od samog početka vodila se izjednačena borba da bi sredinom poluvremena gosti uspjeli napraviti osjetniju prednost 6:9, koju uspijevaju očuvati do kraja prvog poluvremena i rezultata 10:12. U nastavku Rudari ubrzo dostižu vodstvo gostiju i prvo vodstvo na utakmici imaju pri rezultatu 14:13. Rudari igraju odlično u obrani, a u napadu uspijevaju realizirati stvorene prilike pa u 47. minuti imaju vodstvo 21:18. Odmah nakon postignutog 21 pogotka Rudari zarađuju isključenje od 2 minute, što iskusni gosti koriste i poravnavaju rezultat na 21:21. Rudari uspijevaju ostvariti novo vodstvo i u 53. minuti vode 24:22, da bi gosti predvođeni fenomenalnim Carom napravili novi preokret i u 58. minuti došli do novog vodstva 24:26. Rudari u preostalom vremenu uspijevaju izjednačiti, a 18 sekundi prije kraja imaju napad za pobjedu. U preostalom vremenu Rudari uspijevaju izraditi priliku za pogodak ali posljednji šut Zvonka Đikića završava na vratnici za konačnih 26:26.

seniori

Rudari su odigrali najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali su gosti pokazali zašto drže vrh Premijer lige. Osvojeni bod Rudarima daje podstrek za nova prvenstvena iskušenja, a svoju priliku za novim bodovim potražit će u narednim utakmicama i manje kvalitetnim protivnicima. Rudarima su na ruku išli i ostali rezultati, budući da ekipe iz donjeg doma Premijer lige na svojim terenima nisu uspjele iznenaditi favorizirane goste.

Rudar: F. Cvetković ; D. Banjedvorec; F. Skendrović ; M. Štajnkler 2; S. Šujster 1; D. Trčak 3; H. Tojčić 5; T. Štajnkler ; T. Brnas 1; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3; L. Bumbak ; E. Fresl 4; Z. Đikić 6(4);

U 8. kolu Rudari gostuju u Zagrebu kod ekipe Dubrave.