Sportaši daruju u mjesecu Adventa!

0
1326

sportsko-srce-samobora-logo

Samoborski športski savez i u ovoj godini pokreće humanitarnu akciju „Sportsko srce Samobora“ koja je lani pokazala koliko je veliko srce sportaša, sportskih djelatnika te pogotovo roditelja i obitelji sportaša.

sss-i-caritas-logos

Sportaši će jos jednom pokazati svoju humanu stranu i veliko srce.
Uoči Božića sportaši Grada Samobora uključit će se u akciju kojom će se prikupljati hrana i higijenske potrepštine za obitelji slabijeg imovinskog statusa kao i za socijalno ugrožene obitelji.
Hrana i higijenske potrepštine će se prikupljati u kutije s logotipom akcije ,,Sportsko srce Samobora” koje će biti postavljene u prostorijama sportskih klubova koji će se uključiti u akciju. U dogovoru s vodstvom sportskih klubova odredit će se datumi kada će sportaši donositi hranu i higijenske potrepštine u klub.

Osnovna zamisao je da sportaši i članovi sportskih udruga u okviru mogućnosti daruju nešto hrane ili higijenskih potrepština u vrijednosti 10-15kn (npr. 1kg brašna ili 1kg šećera, 1l ulja, šampon, sapun i slično).

Nakon što se prikupi donacija u klubu ista će se dostavljati u ured Caritasa Župe Sv. Anastazije, Sv. Ane 2, Samobor. Prikupljenu hranu i higijenske potrepštine sportaši će u suradnji s volonterima Caritasa Župe Sv. Anastazije pakirati i osobno uručiti potrebitima u našem Gradu.

Svjesni činjenice o teškoj ekonomskoj situaciji i o tome koliko je ljudi kojima je pomoć potrebna, vjerujemo da će ovaj mali doprinos svih sportaša Grada Samobora uljepšati nadolazeće blagdane svima kojima je pomoć potrebna.

Vjerujemo da ćete se odazvati u velikom broju i da ćete pokazati koliko je veliko
,,Sportsko srce Samobora”.

Potrebni artikli:

HRANA

Brašno
Šećer
sol
Riža
zobena kaša
palenta, griz
Tjestenina
Keksi
Kava i čaj, kakao
Pahuljice
Ulje
Ocat
Juhe u vrećicama
Riblje i mesne konzerve
Konzerve graha, graška, kukuruza
pašete
marmelade, džem
vegeta, papar, začini
kečap, senf
proizvodi od rajčice
kompot
ajvar
kiseli krastavci, paprika, masline, cikla
trajne salame
čokolade, bomboni
grickalice
prigodni božićni slatkiši i poklončići
bezalkoholna pića

HIGIJENSKE POTREPŠTINE

Papirnate maramice
vlažne maramice
toaletni papir
higijenski ulošci
vata – blazinice
higijenski štapići za uši
pasta za zube, četkice za zube
šampon za tijelo
šampon za kosu
regenerator za kosu
kreme, mlijeko i losioni za tijelo
Dezodorani
osvježivači prostora
baterije i žarulje
alufolije
vreće za smeće
sredstva za pranje posuđa
sredstva za pranje odjeće
sredstva za čišćenje kućanstva

Bilježnice i oprema za školu