Grčevita borba za opstanak

0
910

PREMIJER HRVATSKA RUKOMETNA LIGA
LIGA ZA OSTANAK

2. kolo

RUDAR – RUDAN LABIN 29:31 (14:14)

Već iz samog početka utakmice dalo se dosta toga naslutiti – Rudari su prvi pogodak postigli tek u 7. minuti! Mučili su se domaći u napadu, često individualnim akcijama dolazili do gola (ili sedmeraca koje je „uredno pospremao“ D. Trčak), no prilično olako su primali pogotke. Labinjani su brzo uvidjeli da domaći vratari jednostavno nemaju svoj dan pa su šutirali bez zadrške, a ulazilo je gotovo sve – i od bloka, i iz nemogućih kuteva, i neke lopte koje se u ovakvim utakmicama jednostavno moraju obraniti…

U nastavku susreta očekivalo se da će Rudari ubaciti u „brzinu više“, no preslika prvog dijela se nastavila, štoviše igrači iz Labina strpljivo su korak po korak utirali put prema važnim bodovima. Marić je „slagao“ napade, Derossi i Ratkajec neumoljivo pogađali, a kad je Mileta (završio utakmicu sa stopostotnim učinkom – 7 od 7) u 49. minuti ponovno podigao prednost gostiju na dva razlike (22:24), bilo je jasno da će domaćin jako teško do bod(ov)a.

Premalo je bilo raspoloženih igrača u sastavu trenera Štibohara da bi se moglo računati na uspjeh (nije pomogao niti povratak Brnasa koji se nedavno oprostio od aktivnog igranja, no kao pravi vojnik kluba stavio na raspolaganje zbog ozljeda kružnih napadača). Rotirao je domaći strateg, no nije tijekom cijele utakmice pronašao dobitnu kombinaciju (možda je ipak više minuta trebao dobiti Vrpoljac?).

Gosti su došli s jasnom nakanom – pobijediti izravnog konkurenta i tako su se od prvog trenutka postavili. Njihova zajednička pjesma na parketu dvorane u Rudama bila im je na kraju najveća nagrada jer su osvojili vrlo važne bodove u borbi za opstanak u društvu najboljih. S druge strane, rukometaši Rudara trebaju čim prije zaboraviti ovaj susret i okrenuti se novim teškim izazovima – slijedi im grčevita borba za opstanak i velika bitka za svaki bod…

RUDAR: Žitković (3), Otmačić (6), K. Skendrović, Runtas 2, F. Skendrović 4, M. Štajnkler 4, Mustapić 1, Gaća 4, D. Trčak 7 (7), Tojčić 5 (3), T. Štajnkler 2, Brnas, Fresl, Jurić, M. Trčak, Vrpoljac 

Trener: Hrvoje Štibohar

Igor Matijašić