Lagano do pobjede

0
1066

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
11. kolo                              

RK RUDAR – RK NOVA GRADIŠKA  35:26 (19:11)

Rukometaši Rudara s lakoćom su došli do novih bodova pobijedivši goste iz Nove Gradiške rezultatom 35:26, poluvrijeme 19:11. Nakon početnog vodstva 9:3 u 15 minuti, počele su mnogobrojne izmjene u redovima domaćina ali i takav šareni sastav bio je prejak za skromne goste te je do poluvremena ostvareno uvjerljivih 8 pogodaka prednosti, 19:11.

U drugom dijelu ista  slika. „Rudari“ praktično s drugom postavom održavaju visoku prednost koja na trenutke iznosi i 10 pogodaka razlike, a priliku da se iskažu pred domaćom publikom dobili su neki mlađi igrači.

„Rudari“ su nastupili bez lakše ozlijeđenog Filipa Skendrovića i Tomislava Brnasa, dok najbolji igrač u dosadašnjem dijelu sezone, Hrvoje Tojčić, uopće nije ulazio u igru. Konačni rezultat ne oslikava pravu razliku u kvaliteti ekipa, ali „Rudari“ mogu biti zadovoljni pobjedom i dva nova boda te činjenicom da su odmorili ključne igrače za predstojeće izazove.

U narednom tjednu „Rudare“ očekuje kup utakmica u Karlovcu protiv domaćeg premijer ligaša u kojoj rezultat nije imperativ, a u subotu na svom parketu dočekuju jednog od preostala dva konkurenata za visoki plasman, ekipu „Bjelovara“.

Bit će to možemo reći derbi jesenskog dijela prvenstva jer Bjelovarčani u ovom trenutku zaostaju 4 boda na prvenstvenoj ljestvici i sigurno će pobjedom nastojati uhvatiti priključak te smanjiti bodovni zaostatak za vodećim „Rudarima“.

Očekuju se popunjene tribine i prava rukometna fešta, a pobjedom bi rukometaši „Rudara“ potvrdili naslov jesenskog prvaka.

„Rudare“ raduje činjenica da bi od početka prvenstva nakon silnih ozljeda u nadolazećem derbiju konačno mogli zaigrati u najjačem sastavu, jer se nakon zaliječene ozljede vraća Tomislav Brnas.

Utakmica Rudar – Bjelovar igra se u subotu 2.prosinca s početkom u 19.30 sati.

Nakon odigranih 11. kola s 20 osvojenih bodova „Rudari“ drže vrh prvenstvene ljestvice sa tri boda prednosti ispred ekipe KTC-a i 4 boda više od ekipe Bjelovara.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović 2; V. Runtas 7; ; M. Štajnkler 2; M. Škiljan 3; L. Gaća; D. Trčak; H. Tojčić; T. Štajnkler 1; D. Banjedvorec 2; M. Trčak 2; M. Jurić 3; E. Fresl 5; A. Trčak 7; J. Žitković;