Mlađi kadeti Rudara četvrti na Državnom prvenstvu u rukometu

RK RUDAR
Stoje s lijeva:
Krunoslav Hofer, Ljiljana Buneta Jurić, Matija Kuhar, Fabian Kušić, Marin Delišimović, Petar Karlo Lucević, Fran Suban, David Mapilele, Valentino Grgečić, Mihael Trčak
Kleče s lijeva: Gabrijel Bartolić, Adrian Ćosić, Vito Glivetić, Tomislav Grgečić, Janko Načkar, Matija Runtas, Jan Škreb, Ivan Lucević, Emanuel Šima Jurić, Ivan Garašić

U posljednjim utakmicama četvrtog dana završnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete, dječake rođene 2002. godine i mlađe u Umagu, bodreni srčanim navijanjem roditelja, vidno izmoreni Rudari poraženi su u poluzavršnici vršnjaka iz Dugog Sela, potom u izravnoj borbi za treće mjesto uz čak osam udaraca u vratnicu poraženi od igrača Trogira izvođenjem sedmeraca 16:17, osvojivši četvrto mjesto na turniru.
Kapetan Janko Načkar nekoliko dana prije završnice se vratio u igru nakon više od tri mjeseca izbivanja zbog ozbiljne ozljede noge, ogroman doprinos dao je u prve četiri utakmice završnice.

Također valja napomenuti kako je klub RK Rudar poslao čak sedmoricu mlađih igrača iz 2004. godišta koji su zajedno odigrali gotovo dvije utakmice ravnopravno se noseći s daleko jačim protivnicima RK Bjelovar, RK PPD Zagreb, MRK Dugo Selo, RK Trogir.
Ovogodišnje utakmice koje su Rudari pružili na završnici prvenstva Hrvatske još jedan su dokaz izvrsnosti kojom RK Rudar plijeni pozornost sportskih djelatnika i zaljubljenika cijele Hrvatske.
Budućnost rukometnog kluba Rudar čvrsto je u našim rukama!

ZAVRŠNICA
RK Rudar – MRK Trogir 16:17 (6:7, 15:15)

Zanimljiv je bio susret odigrao se za treće mjesto. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojemu se Trogir u tri navrata odvojio na +2, no borbeni rukometaši Rudara svaki put su sustizali rezultat. Minutu prije kraja poluvremena Janko Načkar zabio je za 6:6, ali Mijo Buličić donosi Trogiru minimalnu prednost na poluvremenu. Drugo poluvrijeme bolje je počelo za Trogir koji je poveo sa 9:6, ali super borbeni rukometaši Rudara nisu se predavali do zadnjeg sučevog zvižduka. Marljivo su sustizali rezultatski zaostatak i to učinili preko Marina Delišimunovića u 15 sekundi prije kraja. Trogiru je pripao zadnji napad, ali nisu ga iskoristili te se još jednom danas pobjednik tražio u izvođenju sedmeraca. U toj lutriji spretniji su bili Trogirani koji su zabili dva i slavili s ukupnih 17:16. Po tri gola kod Trogira postigli su Buličić, Josip Berket i Dino Hrnjić. Prvo ime Rudara bio je Fabian Kušić sa šest pogodaka.

POLUZAVRŠNICA
MRK Dugo Selo – RK Rudar 25:11 (11:6)

Dugo Selo je nastavilo dominantno pobjeđivati i u polufinalnom susretu protiv Rudara. Neizvjesno je bilo kroz prvih deset minuta, a onda je utakmica krenula samo u jednom smjeru – k uvjerljivoj pobjedi Dugog Sela i plasmanu u finale. Rudar je imao samo početno vodstvo od 1:0 i 2:1, a nakon serije od tri pogotka kojom su poveli s 4:2 rukometaši Dugog Sela nisu se više osvrtali. U 18. minuti Fabijan Grubišić je svojim petim pogotkom donio svojoj momčadi +5 i miran odlazak na odmor. Drugo poluvrijeme otvorili su serijom od pet pogodaka, podigli prednost na +10, a oba trenera dali su u tim trenucima priliku svim igračima da zaigraju u ovom polufinalu jer je bilo jasno da će Dugo Selo izaći kao pobjednik. Kod Dugog Sela Dominik Čičak i Grubišić su brojali do pet, a po dva su za Rudar upisali David Mapilele i Adrian Ćosić.