RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 250. Suci: Davor i Zoran Lončar (oba iz Varaždina). Delegat: Darko Tomović (Rijeka).

RUDAR: Gošić (12), Kuhar, Skendrović, Runtas 5 (2), Škiljan, Gaća 4 (1), M. Trčak 2, Suban 1, Štajnkler, Grgečić, A. Trčak 1, Kasap 6, Neralić 6, Bartolić, Ćosić, Starčević 5

TRENER: Alen Dujmić

TROGIR: Lučin, Baković (7+1), Špika 2, Radnić 4 (3), Piteša 8, Drnasin 1, Tokić, Maričić 6, Vulić 3, Gajić, Vranješ, Perkušić 5

TRENER: Boris Popović

SEDMERCI: Rudar 4 (3), Trogir 3 (3)

ISKLJUČENJA: Rudar 10 minuta (Škiljan 2+2+2, Starčević, Neralić), Trogir 14 minuta (Gajić 2+2, Vulić, Maričić, Drnasin, Perkušić, Radnić)

CRVENI KARTON: Škiljan (58′), Radnić (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Vid Starčević

Gosti su bolje otvorili susret, od samog početka u napadačkom dijelu igrali 7 na 6 te imali i po nekoliko pogodaka prednosti, iako je vratar Gošić branio na svojoj uobičajenoj razini.

Rudar nije odustajao, dizali su se kako je vrijeme odmicalo, a ulaskom Neralića prednost Trogira se sasvim „istopila“ te se na odmor odlazi bez prednosti za bilo koju momčad.
U nastavku Rudari stišću gas i začas oni imaju četiri pogotka viška (u 39. minuti i +5 – 22:17).

Desetak minuta prije kraja domaćin i dalje ima veliku prednost i činilo se da će mirno privesti susret kraju bez obzira na iznimno raspucanog Pitešu, no tada Rudari neobjašnjivo ostaju bez rješenja u napadu. Gosti se u potpunosti vraćaju i slijedi infarktna završnica utakmice u Rudama.
Dvije minute prije kraja Vulić zabija s krila i donosi Trogiru prednost, no onda radi glupost zadržavajući loptu pa biva isključen, a pridodaje mu se i Radnić koji je dobio izravni crveni karton. Gaća hladnokrvno realizira sedmerac, a minutu do kraja susreta (pri rezultatu 29:29) Trogir imao napad za pobjedu, no Gajić trese vratnicu.

Rudarima ostaje 15 sekundi da dođu do pobjede što im u konačnici i uspijeva. Nekoliko trenutaka prije samog kraja susreta Starčević je prihvatio jednu loptu na crti i „pospremio“ je za veliko slavlje i važne bodove Rudara.