RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Igor Emanović (Štivica) i Zoran Mikić (Štivica). Delegat: Siniša Rudić (Biograd na moru).

RUDAR: Gošić (10), Skendrović, Runtas, Glivetić 7, M. Štajnkler, Škiljan, Gaća 4, Trčak, Lencović 3, T. Štajnkler 1, Bartolić (0), Grgečić 2, Neralić 7, Kasap 5, Lopac 2

TRENER: Alen Dujmić

MOSLAVINA: Gorčan (4), Vidoš, Malec 2, Krndelj 3, Šehić 5, Horvat 2, Lukes, Purić (8), Vusić, Jurić 2, Mihaljević 4, Negran 3, Markušić 11, Lukačec, Kristić (0)

TRENER: Hrvoje Feketić

SEDMERCI: Rudar 7, Moslavina 5

ISKLJUČENJA: Rudar 8 minuta (Runtas, Neralić, Lopac 2+2), Moslavina 8 minuta (Malec, Lukes, Negran, Markušić)

CRVENI KARTON: Lovro Gaća

IGRAČ UTAKMICE: Dorian Markušić

Rukometaši Rudara u 8. kolu Lige za ostanak u Paket24 Premier ligi izgubili su od Moslavine 31:32. Veći dio utakmice činilo se da će Rudari uzeti vrijedne bodove, vodili su početkom susreta 4 razlike, a potom cijelo vrijeme bili u prednosti od dva do tri pogotka. Međutim, na ulasku u završnicu utakmice gosti iz Kutine rade seriju kojom se vraćaju u egal, a potom prelaze u minimalno vodstvo koje su u igri gol za gol i održali do samog kraja.

Za Rudare su po sedam pogodaka zabili Vito Glivetić i Jakov Neralić, Fran Kasap 5, a Lovro Gaća 4, a Vladimir Gošić imao je 10 obrana. Kod gostiju najučinkovitiji Dorian Markušić s 11 pogodaka.

Dva kola do završetka natjecanja Rudari su na 17 bodova, koliko imaju i Osijek, Dubrava, KTC i Karlovac od 4. do 8. mjesta. Dolazeći vikend Rudari gostuju kod Osijeka, a u posljednjem kolu dočekuju Karlovac.

Kruno Solenički, Radio Samobor

Neočekivani poraz Rudara za neizvjesnu završnicu sezone, mladi Rudari izgubili od Vidovca