Gorica iznenadila Rudare

0
6

Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak 6. kolo
RUDAR – GORICA 23:38 (13:21)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Hrvoje Čačić (Zagreb) i Frano Josić (Zagreb). Delegat: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica).

RUDAR: Gošić (6), Skendrović 1, Runtas 3, Glivetić 3, M. Štajnkler 2, Škiljan, Gaća, Trčak, Lencović, T. Štajnkler 1, Šarić (3), Grgečić 1, Neralić 6, Kasap 5, Lopac 1

TRENER: Alen Dujmić

GORICA: Turčić (2), Ceković 9, Turkalj, Dujić 5, Čakarić 4, Solariček 1, Sorić (7), Laljek 7, Jozepović, Malin, Svržnjak 2, Barišić, Starčević 6, Cikatić 4

TRENER: Matej Mišković

SEDMERCI: Rudar 1, Gorica 6

ISKLJUČENJA: Rudar 8 minuta (Runtas, M. Štajnkler, Lopac 2+2), GORICA 8 minuta (Barišić, Starčević, Cikatić 2+2)

CRVENI KARTON:

IGRAČ UTAKMICE: Lovro Gaća

Rukometaši Rudara doživjeli su najteži ovosezonski poraz u utakmici 6. kola Lige za ostanak Paket24 Premijer lige. U srazu s Goricom semafor je nakon 60 minuta igre pokazivao 23:38 za goste koji su tako preskočili Rudare na vrhu ljestvice.
Domaća je momčad bolje ušla u utakmicu, Rudari su vodili početnih šest minuta, a onda gosti prelaze u vodstvo i iz minute u minutu dižu prednost za 13:21 na poluvremenu. U nastavku je sve na strani gostiju koji su na kraju zabili čak 38 golova momčadi kojoj je jedna od glavnih karakteristika u dosadašnjem dijelu prvenstva bila čvrsta obrana.
Jakov Neralić bio je najučinkovitiji u domaćim redovima sa šest pogodaka, pet je zabio Fran Kasap, po tri Valentino Runtas i Vito Glivetić. Kod gostiju Hrvoje Ceković je bio prvi strijelac s devet pogodaka, a sedam je zabio Ivan Laljek.
Dolazeće subote, 13. travnja, Rudar gostuje kod Trogira s kojim su bodovno izjednačeni na 16 bodova.

Rukometaši Rudara 2 gostovali su kod vodeće momčadi 1. lige – sjever i u utakmici 22. kola upisali poraz od Čakovca 33:23. Rezultat bi sugerirao da su favorizirani domaćini lagano stigli do novih bodova, ali treba reći da su mladi Rudari do ulaska u završnu četvrtinu utakmice bili na samo tri gola zaostatka. No, domaćin tad radi seriju 5-1 i pitanje pobjednika bilo je riješeno pa je Čakovec mogao početi slaviti plasman u Paket24 Premijer ligu jer su ovim bodovima i matematički osigurali naslov prvaka.
Za Rudar 2 su Emanuel Šima Jurić i Jan Škreb zabili po 5 golova, a u 23. kolu čeka ih domaća utakmica protiv Maksimir Pastela u izravnom dvoboju za 7. mjesto ljestvice.

Kruno Solenički, Radio Samobor

Gorica iznenadila Rudare – 15 razlike u Rudama