0
1017

Liga za ostanak, 2. kolo
RIBOLA KAŠTELA – RUDAR 25:19 (12:8)

Ribola Kaštela kod kuće je dočekala izravnog konkurenta u borbi za ostanak u najjačoj hrvatskoj ligi. Odmah na početku utakmice domaćini su preuzeli vodstvo i ni u jednom trenutku Rudaru nisu dopustili da više postignutih golova bude na njihovoj strani.

Posljednje izjednačenje na utakmici dogodilo se u 17. minuti pri rezultatu 6:6, a u 22. Rudar je na jednom golu zaostatka (9:8). Taj osmi pogodak ujedno je bio i posljednji pogodak gostiju u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaćini su dodatno pritisnuli i povećavali svoju prednost. Maksimalnih +7 prvi su puta postigli u 47. minuti (18:11). Do kraja utakmice igralo se gol za gol a nakon 60 minuta na semaforu je pisalo 25:19.

Za Ribolu Kaštelu Marin Jelinić je postigao osam pogodaka, dok je za Rudar Hrvoje Tojčić dao njih šest. Sjajni Jure Galić imao je 17 obrana, a Luka Bumbak njih 11.