Rudari – rukometni gladijatori

0
1457

Na redovitoj Izbornoj godišnjoj skupštini Rukometnog kluba Rudar održanoj u prostorijama DVD-a Rude, pred okupljenim članovima kluba, predstavnicima Mjesnog odbora Rude, Osnovne škole Rude i DVD-a Rude, sportski direktor i trener Darijo Gaća iznio je detaljan osvrt na proteklu sezonu 2016./2017.

Prikazanim igrama u 7 selekcija kroz razna natjecanja ovi momci i dječaci dokazali su kako je pred klubom svijetla budućnost, potpomognuta predanim radom svih djelatnika kluba, uprave kluba uključujući pritom nesebičnu pomoć svih roditelja i navijača kakvima se rijetko koja rukometna organizacija u Hrvatskoj može pohvaliti.

Takav uspjeh plod je uspješne suradnje ponajprije s predstavnicima Samoborskih Športskih objekata, Grada Samobora, u manjem dijelu i Zajednice sportskih udruga zagrebačke županije te mnogim donatorima.

 

• Prva momčad se natjecala u Premijer ligi i zauzela deveto mjesto.
Do završetka prvog dijela sezone ekipa Rudara imala je propustila izglednu priliku opstati u društvu najboljih, ponajprije desetkovana ozljedama nekolicine igrača i najboljeg igrača, osobito teškom ozlijedom vratara Luke Bumbaka u odlučujućem domaćem srazu protiv ekipe Metalca.
Svemu usprkos, razloga za zabrinutost nema, klub ima posložen kostur momčadi koji u svakom trenutku može odgovoriti izazovima.
Za klub je ova sezona igranja u Premijer ligi predstavljala iznimno iskustvo.
Trenersku palicu preuzima Hrvoje Štibohar, Darijo će veću pažnju posvetiti treninzima vratara i daljnjem razvoju kluba.
Uz marljiv i predan rad, momčad će se uskoro vratiti ondje kamo pripada, među najbolje!

Već treću godinu zaredom RK Rudar je proglašen je najuspješnijim sportskim kolektivom u Samoboru.

Luka Bumbak proglašen je za najboljeg sportaša grada Samobora za 2016. godinu. Zajedno sa Zvonimirom Đikićem osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u rukometu na pijesku, disciplini koja ima priliku postati olimpijskom.

 

• Druga momčad vođena Hrvojem Štiboharom s osvojena 33 boda zauzela je u Trećoj hrvatskoj ligi – središte, respektabilno četvrto mjesto.
Kad se uzme u obzir preklapanje s utakmicama prve momčadi za koju su većina igrača nastupala redovito, uključujući pojačani angažman odabranih igrača kadetske lige, uspjeh je tim veći.

 

• Uz njih, kadeti 2000. godište su vođeni Krunoslavom Hoferom usprkos poteškoćama koje su zadesile njihovu generaciju u posljednje tri godine natjecanjem u 2. HKRL uspjeli osvojiti treće mjesto uz osvojena 42 boda.

 

• Mlađi kadeti 2002. godište, pomažući nesebično svoje starije kolege natjecanjem u 1. HMKRL uspjeli su osvojiti treće mjesto uz osvojenih 38 bodova i samim time plasirali se na Završnicu prvenstva Hrvatske.
Na samoj završnici potpomognuti sa sedam članova kluba iz 2004. godišta ostvarili su povijesni uspjeh kluba osvojivši četvrto mjesto izgubivši tek izvođenjem kaznenih udaraca od vršnjaka Trogira

Nedostajala je tek jedna stativa u završnici utakmice, tek jedan nes(p)retno izveden kazneni udarac da se dečki kući vrate s medaljom.
Kao dokaz iznimno kvalitetnog rada kluba, po povratku sa završnice u klub je zajedno s roditeljima iz Zagreba pristupilo šestorica novih igrača.

 

• Dječaci 2004. godište natjecanjem u 1. HRLD “A” – Središte pod vodstvom vrsnog igrača prve momčadi i trenerom Andrejom Trčakom ove godine nažalost nisu uspjeli izboriti odlazak na Završnicu prvenstva Hrvatske, osvojivši pritom šesto mjesto s osvojena 34 boda.
Nedostajao je tek koji gol više, jedna pobjeda više u daleko najjačem natjecanju koje obuhvaća prostore od Kutine do Karlovca.
No ipak, ovi malci itekako su svojim igrama pokazali kako poveznica među Rudarima ne nedostaje.
Štoviše, sedmorica malaca pridruženih mlađim kadetima na Završnici PH u Umagu i odigravši kroz minutažu gotovo dvije utakmice protiv kasnije finalista ekipa PPD Zagreba i Dugog Sela, te Bjelovara steklo je nemjerljivo iskustvo, hrabrost i sigurnost.

 

• Dječaci 2006. godište ove godine su kroz pružene utakmice natjecanjem u 1. HRLD “B” – Središte dali naslutiti kako Rudar neće stati na prije pomenutim uspjesima kluba.

Osvojivši treće mjesto s 22 boda iz 13 utakmica plasirali su se na Završnicu prvenstva i rukometnu Hrvatsku ondje ostavili bez daha!

Uz osvojena 24 boda iz dvanaest utakmica, pobjedom nad dečkima PPD-a Zagreb u poluzavršnici boljim izvođenjem kaznenih udaraca, te rutinskom pobjedom nad dečkima Poleta u završnici turnira Rudari su osvojili toliko priželjkivanu medalju i to ZLATNU.

RUDARI SU PRVACI HRVATSKE!

Za najboljeg golmana izabran je Mihael Bartolić, dok je Fran Martinko najbolji lijevi vanjski i najkorisniji igrač.
Za najbolju trenericu proglašena je Iva Martinko.

 

• No, priči ovdje nije kraj. Tu su i naši najmlađi članovi Minići 2008. godište i mlađi, njih dvadesetak i koji.
Proputovali su oni s trenerom Filipom Kumerleom i svojim roditeljima igrajući mini rukomet razvrstani u dvije momčadi, plijeneći također pozornost svojim uspjesima.
U natjecanju u MŽRL osvojeno je treće mjesto.

Mnogim rukometnim zanesenjacima diljem Hrvatske još uvijek nije jasno kako uz ovako skroman proračun Rukometni klub Rudar iz godine u godinu niže sve veće uspjehe.

Nadamo se uskoro i ulasku kvalitetnijeg sponzora kao potvrdu izvrsnosti koju Rudari iz godine prikazuju kako sportskim, tako i organizacijskim uspjesima.