Partille Cup 2017 i u znaku Rudara

Priča o uspjesima hrvatskih sportaša na međunarodnom turniru Partille Cup nije mogla proći bez sudjelovanja rukometaša kluba RK Rudar.

Momčad Mlađih kadeta koju sačinjavaju članovi Zagrebačkog rukometnog saveza ne starijih od 14 godina, osvojili su zlatnu medalju po treći uzastopni put.

B14: RK Zagreb–Hörning Håndbold 21–9 (12–6)

U završnoj utakmici suprostavili su se danskoj momčadi Hörning Handbold i nije trebalo mnogo da naši dečki polože jednu ruku na trofej. Semafor je za vrijeme poluvremena pokazivao rezultat 12:6, da bi razlika do kraja utakmice narasla na nevjerojatnih 21:9.

Andro Lopac i Fran Balažinec iz rukometnog kluba Rudar bili su među najboljim igračima u pobjedničkoj momčadi i kao pravi pobjednik Andro sve zasluge za uspjeh pridaje svojoj ekipi;
“Imali smo bolju organizaciju igre kao tim od momčadi iz Hörninga. Izuzetno sam zadovoljan pobjedom na Partille Cup turniru i što smo kroz sučeljavanja upoznali mnogo novi prijatelja”.

U preostalim natjecanjima rukometaši MRK Maksimir Pastela osvojila je dva zlata, rukometaši Zagreba još jedno;

B13: RK Maksimir Pastela–Hörning Håndbold 12–11 (8–6)

B12: H 71–RK Maksimir Pastela 6–15 (4–6)

B11: RK Zagreb 1–RK Rugvica 14–10 (6–6)

Preostali pobjednici B-playoff utakmica