Rudari ispustili pobjedu

0
1134

 

PREMIJER RUKOMETNA LIGA

LIGA ZA OSTANAK

6. kolo

                                  RK RUDAR- GRK VARAŽDIN 1930  24:26 (13:11)

U prekrasnom ambijentu sportske dvorane na Rudama bodreni od dvjestotinjak vjernih navijača, rukometaši Rudara u 6. kolu Premijer lige za ostanak propustili su ostvariti važnu pobjedu nad razigranom momčadi Varaždinaca.


Rudari su početkom utakmice još jednom pokazali koliko se dobro snalaze na domaćem terenu povevši u šestoj minuti susreta iz protunapada pogotkom Mateja Štajnklera 3:1.
Gosti su potom rano zatražili minutu odmora, no prednost domaćina nisu uspijevali smanjiti do završetka prvog poluvremena. Štoviše, da nije bilo mnoštva tehničkih pogrešaka, domaći igrači mogli su okončati završetak prvog poluvremena mnogo većom razlikom.

 

Nastavak utakmice gosti otvaraju mnogo boljom igrom, no Rudari su uspješno održavali prednost jednog do dva zgoditka. Oslabljeni neigranjem nekolicine najvažnijih igrača (Erik Fresl ne igra cijelo prvenstvo, vratar Luka Bumbak ozlijedio se prije dvije utakmice, Zvonimir Đikić nije mogao nastupiti zbog bolesti) Rudari u 40. minuti susreta znatno padaju u ritmu, što Varaždinci neizmjernim rotacijama s klupe iskorištavaju i prelaze u vodstvo pogotkom Tokića iz protunapada za 17:18.

Izvlačeći posljednje rezerve snage Rudari u 53. minuti uspijevaju još jednom preokrenuti utakmicu u svoju korist povevši 23:21, no Varaždinci nošeni obranama vratara Matije Špikića (7/22) i Domagoja Črnile (4/13) te pogocima Frane Vujovića (5/10) i raspoloženog Brune Levaka (7/8) uspijevaju prelomiti utakmicu u svoju korist.

U domaćim redovima posebno su se iskazali Andrej Trčak (5/7), Dominik Trčak (3/3), Tomislav Brnas (4/5) i Hrvoje Tojčić (8/15).

U preostalih četiri susreta Rudari će pokušati ostvariti što bolji plasman u ligi najbojih hrvatskih rukometnih momčadi.

Naredna utakmica igra se na Rudama nadolazeće nedjelje 21. svibnja u 19 sati protiv posljednjeplasirane momčadi Ribola Kaštela.