Rudari nadjačali Varaždince 25:24

0
1139

RK Rudar – GRK Varaždin 1930 25:24 (12:15)

Posljednja utakmica 15. kola igrala se u Rudama kraj Samobora gdje je Rudar ugostio Varaždin i zaključio nedjeljne utakmice još jednom iznenađujućom pobjedom. Iako su većinu susreta bili u rezultatskom zaostatku, rukometaši Rudara upisali su pobjedu i zadržali osmo mjesto na tablici. Prvih 20 minuta utakmice igralo se gol za gol, a nakon toga prvi se rezultatski na +2 odvaja Varaždin u 24. minuti. U posljednjih šest minuta poluvremena serijom od tri pogotka Varaždinci dolaze do 15:12, ali Hrvoje Tojčić smanjuje na 15:12 u 30. minuti.  U drugom poluvremenu domaća momčad anulirala je prednost Varaždina i izjednačila, a u 40. minuti i minimalno povela (18:17). Deset minuta prije kraja Ante Tokić zabija za 22:19, ali utakmica nije bila niti blizu gotova. Rudar je ponovo izjednačio i odveo utakmicu u neizvjesnu završnicu. Do kraja se igralo gol za gol, a uspješniji su na kraju bili domaći rukometaši kojima je pobjedu donio Matej Štajnkler. Tojčić je za Rudar zabio pet pogodaka, a po četiri su dodali Dominik Trčak i Tomislav Brnas. Kod Varaždina su se istaknuli Bruno Vili Zobec sa šest i Tokić s pet pogodaka.