Rudari nisu uspjeli iznenaditi

0
1093

PREMIJER RUKOMETNA LIGA

  1. kolo

                                  RK RUDAR – RK ZAMET  25:28 (13:17)

Rukometaši Rudara u 4. kolu Premijer lige pretrpjeli su na svom terenu poraz od vrlo dobre ekipe Zameta rezultatom 28:25, poluvrijeme 17:13 za goste iz Rijeke. Nadali su se Rudari da mogu do bodova protiv dobrih Zamečana, ali su gosti pokazali da nisu slučajno izborili 3. kolo Europske lige izbacivši pri tom predstavnike Francuske i Rumunjske.

dsc09295dsc09317

U velikoj želji da dođu do nove pobjede, Rudari kreću nervozno u utakmicu i gosti već na početku imaju osjetnu prednost 5:1, što im daje sigurnost i mirnoću u igri. Pokušavali su domaći igrači sve kako bi dostigli prednost gostiju, ali odlični riječki vratar Đurica nizao je obranu za obranom, a u napadu su gosti strpljivom igrom gradili prilike do sigurnog pogotka.

dsc09303  dsc09318  dsc09321 dsc09325

U drugom poluvremenu Rudari u nekoliko navrata uspijevaju doći na korak do izjednačenja, no tri promašena sedmerca i dvije kontre, te dosuđena dva nepostojeća probijanja u napadu je previše grešaka tijekom jednog poluvremena da bi se pobijedila iskusnija ekipa Zameta. Rudari nisu razočarali, tek im ostaje žal za propuštenom prilikom, ali objektivno gosti spadaju u kvalitetniji dio Premijer lige, dok će Rudari svoju priliku za novim bodovima morati potražiti u narednim utakmicama i manje kvalitetnim protivnicima. Rudarima su na ruku išli i ostali rezultati, budući da ekipe iz donjeg doma Premijer lige na svojim terenima nisu uspjele iznenaditi favorizirane goste.

dsc09328dsc09326

Rudar: A. Otmačić ; V. Runtas; F. Skendrović ; M. Štajnkler 1; S. Šujster 1; D. Trčak ; H. Tojčić 1 (1); T. Štajnkler 3; T. Brnas 3; J. Štajnkler 1; A. Trčak 5; L. Bumbak ; E. Fresl 4; Z. Đikić 6(2);

U 6. Kolu Rudari gostuju u Varaždinu kod istoimenog domaćina GRK Varaždin.