Rudari u derbiju bolji od KTC-a

0
1090

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
20. kolo                              

RK KTC – RK RUDAR 25:27 (14:13)

U odličnoj atmosferi pred ispunjenim tribinama dvorane u Križevcima, rukometaši „Rudara“ bodreni od sedamdesetak vjernih navijača uspjeli su pobijediti direktnog konkurenta za prvo mjesto ekipu KTC-a te tako ostati na čelu prvenstvene ljestvice. Odigrali su „Rudari“ u subotu najbolju utakmicu proljetnog dijela prvenstva i zasluženo slavili protiv odlične domaće ekipe.

Od početka utakmice igralo se gol za gol do rezultata 5:5, kada nastupa kriza u redovima „Rudara“ pa domaćini prvo vode 8:5, a ubrzo zatim i 11:6. Nakon time-outa „Rudari“ sređuju svoje redove i ubrzo je rezultat 11:9, čime utakmica ponovo dobiva na neizvjesnosti. U tim trenutcima „Rudari“ igraju odličnu obranu ali na njihovu žalost neke već osvojene lopte završavaju u rukama domaćih igrača koji to koriste i uspijevaju poluvrijeme završiti u svoju korist s minimalnom prednošću, rezultatom 14:13.

U nastavku „Rudari“ u prvom napadu poravnavaju rezultat, a zatim prvi put na utakmici dolaze u vodstvo koje ne ispuštaju do kraja utakmice. Ubrzo „Rudari“ povećavaju svoje vodstvo na dva i tri pogotka prednosti, ali domaći rukometaši se ne predaju i uspijevaju održavati rezultatsku neizvjesnost do rezultata 23:21. Pri spomenutom rezultatu rukometaši „Rudara“ rade seriju, te sa četiri uzastopna pogotka svega 6 minuta do kraja utakmice odlaze na za domaćina nedostižnih 27:21. Do kraja utakmice domaćini uspijevaju ublažiti poraz, ali ne i pokvariti veliko slavlje igrača „Rudara“ i njihovih navijača.

Bila je to odlična utakmica u kojoj su obje ekipe svojom igrom opravdale mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a svakako treba istaknuti i prekrasan ambijent u kojem je utakmica odigrana te izvrsno suđenje. U redovima „Rudara“ svi na terenu ali i na klupi dali su svoj maksimum i doprinijeli ovoj značajnoj pobjedi.

„Rudari“ su nakon pobjede u derbiju sami na vrhu prvenstene ljestvice s 35 osvojenih bodova, ekipa KTC-a je druga s 33, a Bjelovar je treći s 31 osvojenim bodom. U narednom 21. kolu „Rudari“ na svom terenu dočekuju ekipu „Ivanića“, a u derbiju kola u Bjelovaru snage će odmjeriti „Bjelovar“ i „KTC“.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović; V. Runtas 3; ; F. Skendrović; M. Štajnkler 1; M. Škiljan; L. Gaća 3; D. Trčak 2; H. Tojčić 7; T. Štajnkler 3; A. Otmačić; T. Brnas 2; D. Banjedvorec; E. Fresl; A. Trčak 6; J. Žitković;

Utakmica „Rudar“ – „Ivanić“ igra se u subotu 24.3. s početkom u 19.30 sati.

Darijo Gaća