992

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER

RK RUDAR – RK PPD ZAGREB 2    28:24, (10:11)

3. kolo

Teže od očekivanog došli su rukometaši Rudara do nove pobjede u 3. kolu 1. HRL Sjever. Mlada ekipa PPD Zagreb 2 predstavila se u odličnom izdanju držeći vodstvo u svojim rukama sve do 48. minute, a u tome su im u mnogome pomogli i domaći igrači sa velikim brojem tehničkih grešaka.

Gosti iz Zagreba imali su rezultatsku prednost od prve minute koja je tijekom utakmice iznosila najviše tri pogotka razlike (7:10), ali uporni domaćini nisu im dozvoljavali da ostvare značajniju prednost te su u finišu utakmice uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

„Rudari“ su dosta griješili, pogađali stative, promašivali sedmerce što je unijelo nervozu u njihove redove, a izostao je i vratarski doprinos te su gosti pametnom igrom održavali rezultatsku prednost.

Zadnje vodstvo na utakmici gosti su imali pri rezultatu 21:20 nakon čega slijedi deset furioznih minuta u kojima „rudari“ agresivnom obranom i sigurnom realizacijom rade seriju 6:0 i u 58. minuti na semaforu svijetli za goste nedostižnih 26:21.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatske neizvjesnosti oko konačnog pobjednika, pa obje ekipe postižu po nekoliko pogodaka za konačnih 28:24.

„Rudari“ su novom pobjedom i s dva osvojena boda zajedno sa ekipama Bjelovara i KTC-a zadržali vrh prvenstvene ljestvice.

Rudar: F. Cvetković; V. Runtas 2; F. Skendrović 4; M. Štajnkler; M. Škiljan 1; L. Gaća; D. Trčak 4; H. Tojčić 10 (2); T. Štajnkler 1; A. Guliš; T. Brnas 6; D. Banjedvorec; J. Runtas; E. Fresl; M. Jurić; M. Trčak

U narednom 5. kolu „rudari“ gostuju na „vrućem“ terenu u Virovitici kod novaka u ligi, koji je u 3. kolu na gostovanju u Đakovu ostvario uvjerljivu pobjedu nad istoimenim domaćinom rezultatom 32:25.

Utakmica Viro Virovitica – Rudar igra se u subotu 7. listopada s početkom u 19.00 sati.