Rudari započeli pripreme za novu rukometnu sezonu

0
1205

Od ponedjeljka 7. kolovoza prva i druga momčad RK Rudara započele su pripreme za novu sezonu. Kroz nekoliko pripremnih utakmica krajem mjeseca i početkom rujna pojačat će tjelesnu spremu koja će kulminirati prvom utakmicom protiv RK Medveščak 17. rujna.

Pripremne utakmice, protivnici;
26.08. – MRK Maksimir Pastela
30.08. – RK Metalac
02.09. – Turnir, dvije utakmice
06.09. – RK Metalac
09.09. – MRK Ivanić

Kadeti, mlađi kadeti i mlađe dobne skupine započele su pripreme od 15. kolovoza.

Rudari putuju krajem kolovoza u Szeged s 3 ekipe; 2004./05., 2002./03. i 2000./01. godište te smo uvjereni kako ćemo gledati sjajna izdanja podmlatka naših klubova.
Sportska uzbuđenja i prijateljsko druženje koje je svaki puta sjajno i nezaboravno Rudari već četvrtu godinu razmjenjuju s vršnjacima velikana mađarskog rukometa Pick Szeged.

Protekla sezona bila je jedna od najplodonosnijih u povijesti RK Rudara i sigurno će ostati sezona za pamćenje.

Sezonu 2016./2017. prva ekipa seniora proglašena je drugi puta zaredom najboljom sportskom momčadi grada Samobora. U Premijer ligi zauzeli su 9. mjesto s osvojenih 21 bodova, što nije bilo dovoljno za očuvanje premijerligaškog statusa te će se 1. seniorska ekipa od sljedeće sezone natjecati u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi – sjever.

Druga ekipa seniora osvojila je također odlično 4. mjesto na kraju natjecanja u 3. HRL Središte osvojivši 33 boda iz 26 utakmica.

Kadeti, rođeni 2000./01. natjecali su se u 2. HRL ligi te su s 21 pobjedom i 7 poraza zauzeli odlično 3. mjesto.
Mlađi kadeti, 2002./03. treći puta zaredom su izborili završnicu Prvenstva Hrvatske kao 3. u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi Središte, te su u konačnici osvojili sjajno 4. mjesto na završnici prvenstva Hrvatske u Umagu nesretno izgubivši borbu za brončano odličje kroz izvođenje sedmeraca.

Dječaci A, rođeni 2004./05., su ligaški dio okončali na 6. mjestu sa 17 pobjeda i 9 poraza (34 boda) što im ove godine nije bilo dovoljno za plasman na Završnicu PH.

Dječaci B, 2006/07. imali su sjajnu sezonu.
U ligaškom dijelu natjecanja u velikom rukometu završili su sa samo 2 poraza i na trećem mjestu, a briljirali su na Završnici PH u Umagu gdje su bez izgubljene utakmice i vrlo suvereno osvoji naslov prvaka Hrvatske. Tom prilikom istaknuti su i najbolji pojedinci, pa je naš Fran Martinko bio najkorisniji igrač turnira i najbolji lijevi vanjski, a Mihael Bartolić najbolji vratar. Valja napomenuti kako je ova generacija osvojila i prvo mjesto u mini rukometu na Otvorenom prvenstvu Karlovca, najvećem natjecanju u mini rukometu u Hrvatskoj.

Na završetku nezaboravne sezone dječaci su osvojili prvo mjesto na 25. međunarodnom europskom rukometnom festivalu EUROFEST KOPER 2017. koji se održavao u Kopru, Slovenija od 3. – 8. srpnja u kategoriji 2006. godište (mini rukomet), te u kategoriji 2004. godište.

Ekipa minića (2008. i mlađi) osvojili su 3. mjesto u međužupanijskoj ligi mini rukometa uz više zapaženih rezultata uz osvojene medalje na različitim turnirima na kojima su nastupali.