Sportaši daruju u mjesecu Adventa!

sportsko-srce-samobora-logo

Samoborski športski savez i sportske udruge grada Samobora zajedno s Caritasom Župe Svete Anastazije u mjesecu Adventa pokrenuli su humanitarnu akciju „Sportsko srce Samobora”

sss-i-caritas-logos

Sportaši će još jednom pokazati svoju humanu stranu i veliko srce.
Uoči Božića sportaši Grada Samobora uključit će se u akciju kojom de se prikupljati hrana i higijenske potrepštine za obitelji slabijeg imovinskog statusa kao i za socijalno ugrožene obitelji.

Hrana i higijenske potrepštine de se prikupljati u kutije s logotipom akcije „Sportsko srce Samobora” koje će biti postavijene u prostorijama sportskih klubova koji de se uključiti u akciju. U dogovoru s vodstvom sportskih klubova odrediti će se datumi kad bi sportaši donosili hranu i higijenske potrepštine u klub.

Osnovna ideja je da sportaši i članovi sportske udruge u okviru mogućnosti doniraju nešto od hrane ili higijenskih potrepština u visini cca. 10-15kn vrijednosti (1kg brašna ili 1kg šećera, 1l ulja, šampon, sapun i sl.)

Nakon što se prikupi donacija u klubu ista će se dostavljati u ured Caritasa Župe Svete Ane 2, Samobor. Prikupljenu hranu i higijenske potrepštine sportaši će u suradnji s volonterima Caritasa Zupe Svete Anastazije pakirati u pakete i osobno uručiti potrebitima u našem Gradu.

Svjesni činjenice o teškoj ekonomskoj situaciji i o tome koliko je ljudi kojima je pomoć potrebna, vjerujemo da će ovaj mali doprinos svih sportaša Grada Samobora uljepšati nadolazeće blagdane svima kojima je pomoć potrebna.

Vjerujemo da ćete se odazvati u velikom broju i da ćete pokazati koliko je veliko „Sportsko srce Samobora”.

Potrebni artikli:

proizvodi od rajčice
kompot
ajvar
kiseli krastavci, paprika, masline, cikla
trajne salame
čokolade, bomboni
grickalice
prigodni božićni slatkiši i poklončići
bezalkoholna pića

HIGIJENSKE POTREPŠTINE

Papirnate maramice