Završnica Prvenstva Hrvatske 2016

0
1376

Završnica Prvenstva Hrvatske 2016

26.-29.05. Umag

rk_rudar_umag_2016

Stoje: Filip Kumerle (trener), Valentino Grgečić, Marin Delišimunović, Petar Karlo Lucević, Luka Kovačić, Matija Kuhar, Fabian Kušić, Kruno Hofer (trener)
Prvi red: David Mapilele, Janko Načkar, Matija Runtas, Ivan Garašić, Ivan Lucević, Fran Suban
Protekli vikend u Umagu se igrala završnica Prvenstva Hrvatske za dječake A. Sudjelovalo je 20 ekipa, a RK Rudar je bio smješten u skupinu D zajedno s ekipama RK Poreč, MRK Trogir, RK Ludbreg i RK Spačva-Vinkovci.

Prvog dana natjecanja dečki su pokazali odličnu igru te zabilježili dvije sigurne pobjede:

RK Ludbreg – RK Rudar 13:17 (8:8)

RK Poreč – RK Rudar 11:20 (9:10)

Drugog dana natjecanja, započeli smo također dobro igrom i pobjedom dok u odlučujućoj utakmici za prvo mjesto u skupni (protiv MRK Trogira) bilježimo prvi poraz, pomalo nespretno:

RK Rudar – RK Spačva-Vinkovci 26:12 (11:6)

MRK Trogir – RK Rudar 13:11 (8:6)

Nakon razigravanja po skupina RK Rudar je zauzeo 2. mjesto u skupini D te je za ulazak u 1/4 finale razigravao s ekipom RK Bjelovar. Na žalost, u možda najvažnijoj utakmici na turniru dečki su, mada oslabljeni, prikazali najlošiju izvedbu te su poraženi 16:13 (6:6). Tim porazom izgubili su mogućnost plasmana na jedno od prvih 8 mjesta te su nastavili razigravanje za poredak od 9.-12. mjesta.

U slijedeće dvije utakmice “rudari” su s lakoćom savladali svoje protivnike te na kraju osigurali 9. mjesto:

RK Varaždin – RK Rudar 10:15 (5:9)

RK Osijek – RK Rudar 10:19 (7:13).

Nakon viđene igre svih momčadi na završnici ostaje dojam kako su dečki ovaj puta postigli plasman koji je ispod njihove realne vrijednosti, no kvalitetu treba uvijek pokazati i na terenu. Svakako treba pohvaliti borbenost, zalaganje i želju u svakoj utakmici – gledali smo čvrstu “rudarsku” obranu koja je dobro funkcionirala gotovo tijekom cijelog turnira. U napadačkom dijelu je igra također bila više manje dobra, no kada to nije bilo tako zabilježeni su porazi. Ostaje nam dalje raditi na elemenima koji nisu bili najbolji pa će i rezutati doći.

Čestitke svim igračima, trenerima i vjernim navijačima!

Na kraju, treba istaknuti kako je kao i prethodne godine RK Rudar imao svog predstavnika među najboljim pojedincima završnice. Najbolji stijelac je ponovo bio iz redova “rudara”: Fabian Kušić.

Konačni poredak:

1. Dugo Selo
2. PPD Zagreb
3. Karlovac
4. Trogir
5. Ludbreg
6. Bjelovar
7. Balić-Metličić
8. Viškovo
9. Rudar
10. Osijek
11. Varaždin
12. Arena-Jadrograd
13. Buje 53
14. Ribola Kaštela
15. Koprivnica Hangar 18
16. Đakovo
17. Spačva Vinkovici
18. Zadar
19. Feniks
20. Poreč