0
1209

22. kolo

RK BJELOVAR – RK RUDAR 32:36 (16:19)

Ključnu pobjedu ka svom pohodu u Premijer ligu ostvarili su rukometaši Rudara na gostovanju Bjelovaru. Nakon izuzetno uzbudljive i neizvjesne utakmice “rudari” su ostvarili zasluženu pobjedu rezultatom 36:32, poluvrijeme 19:16. Premda oslabljeni izostancima povrijeđenih Erika Fresla i Zvonimira Đikića te zbog reprezentativnih obveza odsutnog Lovre Gaće, “rudari” su još jednom dokazali da svojom srčanošću, voljom i htijenjem mogu prevladati sve prepreke.

1HRL_22_800

Utakmica u Bjelovaru bila je izuzetno značajna jer bi u slučaju poraza pratitelji došli na samo 2 boda zaostatka, a u naredne četiri utakmice “rudare ” čeka još teško gostovanje u Metkoviću koje još gaji ambicije o mogućem plasmanu u Premijer ligu. Utakmicu u Bjelovaru “rudari” su odigrali gotovo svršeno u napadu dok obrambeni dio nije bio na razini dosadašnjih igara. Nakon početnog vodstva domaćina 3:1, “rudari” sređuju redove i preuzimaju vodstvo pa sredinom poluvremena imaju prednost 16:10. Nekoliko pogrešaka daje priliku domaćinima za hvatanje priključka što oni koriste i na poluvremenu “rudari” imaju prednost 19:16. U nastavku smo gledali neizvjesnu utakmicu u kojoj su “rudari” održavali prednost od 2 do 3 pogotka razlike sve do rezultata 29:26, kada “rudari” sa dva uzastopna pogotka povećavaju svoju prednost na 31:26. Uporni domaćini uspijevaju smanjiti na tri pogotka razlike, ali za konačni preokret nisu imali ni snage ni vremena. Konačnih 36:32 realan je rezultat prikazanog tijekom 60 minuta ove izuzetno zanimljive i uzbudljive utakmice. Pobjedom u Bjelovaru “rudari” su značajno uvećali svoje izglede za plasman u Premijer ligu za što su im potrebne domaće pobjede protiv ekipa Splita i Zadra. Do sljedeće utakmice nadamo se da će se popraviti i zdravstveno stanje ozlijeđenih kako bi što spremniji dočekali vrlo dobru ekipu Splita koja zauzima peto mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Nakon 22 odigrana kola “rudari” sa 37 bodova drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza ekipe Metalca koja je osvojila 38 bodova, a slijedi ih Metković sa 32 te Dugo Selo sa 31 osvojenim bodoom ali i utakmicom manje.

Utakmica Rudar – Splt na rasporedu je u subotu 23. travnja s početkom u 17.30 sati.

Rudari pozivaju svoje vjerne navijače da dođu u što većem broju i podrže ih u ovoj izuzetno značajnoj utakmici za konačni plasman.

Rudar: F. Kumerle ; T. Fabeković ; F. Skendrović 5; M. Štajnkler 1; S. Šujster 7; M. Škiljan; D. Trčak ; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 6; J. Štajnkler 5; A. Trčak 10 (5); L. Bumbak;