Dvije pobjede nad favoritima

0
1172

9. kolo

RUDAR – PPD Zagreb 22:21 (11:10)
RUDAR – DUBRAVA 27:26 (9:15)

Dvije pobjede nad favoritima

U 9. krugu natjecanja 1. Hrvatske kadetske rukometne lige, kadeti Rudara ostvarili su dvije velike pobjede nad favoriziranim ekipama PPD Zagreba i Dubrave. Potajno smo se nadali da protiv ekipe Dubrave možemo do pobjede jer i u dosadašnjim susretima uvijek su to bile neizvjesne utakmice u kojima se je pobjednik odlučivao u posljednjim sekundama, ali da možemo pobijediti PPD Zagreb koji je državni prvak i u svojim redovima ima 9 reprezentativaca o tome nismo smjeli ni misliti.

98_umag_2015

Obje utakmice dečki su odigrali borbeno i požrtvovano na čemu zaslužuju velike čestitke. Utakmica protiv PPD Zagreba bila je neizvjesna do samog kraja a osim vodstva “zagrebaša” 1:0 i 15:14, sve ostalo je bilo u znaku “rudara”. Utakmica protiv ekipe Dubrave imala je dva sasvim različita poluvremena. U prvom poluvremenu igrači Dubrave dominiraju i na poluvremenu imaju vodstvo 15:9. Sredinom drugog poluvremena prednost iznosi 22:14, i malo je tko vjerovao da “rudari” mogu do preokreta. I tada kreće 15 uraganskih minuta u kojima naši dečki dostižu visoku prednost a na koncu imaju snage i za konačni preokret i zaista zasluženu pobjedu, 27:26. Sa osvojena 4 boda “rudari” drže 6. mjesto koje vodi na završnicu PH u Umagu.

RUDAR: Otmačić; A. Cvetković; F. Kušić ; Kišiček 3; Rođak 1; Gaća 14; Skendrović 7; J. Runtas ; V. Runtas 8; Škiljan 12; D. Piršić ; M. Trčak 1; T. Mataušić 3; M. Jurić;

1998_2016_tablica_9_krug1