Minimalan poraz u Vinkovcima

0
1110

Na svom drugom gostovanju u Premijer ligi rukometaši Rudara poraženi su od domaćina ekipe Spačve rezultatom 30:27, poluvrijeme 17:16 za domaćina. Rudari su odigrali dobru utakmicu i bili na korak do osvajanja barem boda ali neiskustvo i brzopletost u ključnim trenucima susreta stajalo ih je uspjeha u Vinkovcima. U prvom dijelu susreta Rudari su većim dijelom vodili i imali prednost (14:12) ali iskusniji gosti u završnici uspijevaju izjednačiti i preokrenuti rezultat te na prednost otići s minimalnom prednošću 17:16. U nastavku utakmice iskusni domaćini uspijevaju održavati prednost od 1 do 3 pogotka razlike, a najveću priliku za preokret Rudari su propustili u 56. minuti pri rezultatu 26:25 kada su imali igrača više ali su umjesto izjednačenja i preokreta primili dva pogotka. Novu priliku za izjednačenje Rudari su  imali u 59. minuti pri rezultatu 28:27 ali je domaći vratar odličnom obranom spasio domaćine što oni koriste i uspijevaju povećati prednost na dva razlike i mirno utakmicu privesti kraju.

2016-10-06-photo-00000004Iako je upisan drugi minimalan poraz, Rudari nemaju razloga za nezadovoljstvo, jer prikazana igra u gostima protiv iskusnijih ekipa Kaštele i Spačve daje im razloga za optimizam pred naredna iskušenja u Premijer ligi.

U trećem kolu Rudari u svojoj dvorani igraju prvu utakmicu u Premijer ligi, a gost je ekipa Gorice. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 9. listopada s početkom u 18.30 sati.

Rudar: F. Cvetković; F. Kumerle ; V. Runtas; M. Štajnkler 5; S. Šujster 2; M. Škiljan; D. Trčak 6; H. Tojčić 3; T. Štajnkler; P. Fresl; T. Brnas; J. Štajnkler 4; A. Trčak 2; L. Bumbak; E. Fresl 1; Z. Đikić 2;