Neosvojiva Arena Rude

0
463

25. kolo

RUDAR – MOSLAVINA 28:25 (14:11)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Bez gledatelja. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivica). Nadzornik: Dean Prpić (Zagreb)

RUDAR: Kuhar, Žitković (16), Skendrović, Runtas 3, Jurić, M. Štajnkler 1, Škiljan 1, Gaća, M. Trčak 1, Suban, T. Štajnkler 4, Vrpoljac, Javor 4, A. Trčak 10 (2), Ćosić, Starčević 4

TRENER: Tomislav Brnas

MOSLAVINA: Frdelja (7+1), Kristić 2, Kligl, Vidoš, Masnec 2, Pleše, Horvat 3, Lukes, Čizmar 3, Mrkalj 1, Kajzogaj 2, Zakić 7, Crnojević 4, Barta 2, Šušnja 1

TRENER: Dražen Požar

SEDMERCI: Rudar 3 (2), Moslavina –

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (M. Štajnkler 2+2, Starčević), Moslavina 4 minute (Barta, Kajzogaj)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Trčak

Domaći rukometaši još su jednom dokazali da je dvorana u Rudama teško osvojiva tvrđava, pobijedili su odličnu Moslavinu te u Premijer ligu ulaze bez i jednog izgubljenog boda na domaćem parketu…

Od samog početka vidjelo se da će i jedan i drugi protivnik igrati „otvorenih karata“, čvrsti u namjeri da osvoje nove bodove – Rudari kako bi stavili domaćinski pečat na iznimnu sezonu, a gosti da potvrde svoje drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Iako obrane i nisu besprijekorno funkcionirale, malo golova u prvom dijelu posljedica je odličnih izdanja vratara – s jedne strane Frdelja, a s druge Žitković skupili su mnoštvo obrana. Sama činjenica da je Moslavina svoj prvi gol postigla tek u 8. minuti (Zakić) dovoljno govori sama za sebe.

Rotirao je trener Brnas vanjsku liniju kako bi pronašao raspoloženog šutera, no niti Javor, niti Škiljan, a ni Vrpoljac nisu sasvim namjestili nišanske sprave. To je uvjetovalo i da gosti korak po korak stignu početni zaostatak od  -3 te u 23. minuti na semaforu svijetli 8:8. Ipak, domaćin uspijeva na odmor otići s dovoljnim kapitalom.

U nastavku se situacija nije pretjerano primijenila, no obrane su ipak očvrsnule. Sijevnulo je nekoliko rudarskih kontri, profunkcionirala je suradnja s kružnim napadačima, a do kraja se razigrao Andrej Trčak (završio susret s 10 postignutih pogodaka!). Dodatna otegotna okolnost za goste jest činjenica da se prilikom jednog pada u napadu ozlijedio njihov pokretač akcija Čizmar te do kraja više nije ulazio u igru.

Zaslužena pobjeda domaćih, a prije nego krenu analize impresivne sezone, ostaje im još gostujuća utakmica protiv starog znanca iz grada nafte…

Igor Matijašić

FOTO: Eduardo Mapilele