1247

PREMIJER RUKOMETNA LIGA

1. kolo

RK RUDAR – RK RIBOLA KAŠTELA  27:24 (14:11)

Rukometaši Rudara ostvarili su drugu pobjedu u nizu, a žrtva je ovoga puta bila ekipa Ribola Kaštele, direktni konkurent u borbi za opstanak u društvu najboljih. Gosti iz Kaštela uspjeli su povesti 2:0 i to je bilo sve od prijetnji da ugroze novu pobjedu Rudara. Golovima Zvonimira Đikića domaćini ubrzo preokreću rezultat i imaju vodstvo 6:3 što im daje mirnoću i sigurnost u igri. U 25. minuti prvog poluvremena „Rudari“ imaju vodstvo 13:7 i čistu situaciju za povećanje vodstva, ali nažalost ne koriste ukazanu priliku što uporni goste koriste i mini serijom 3:0 vraćaju utakmicu u rezultatsku neizbvjesnost. Do kraja poluvremena „rudari“ uspijevaju zadržati 3 pogotka prednosti koji nisu realna slika prikazanog na terenu. U drugom poluvremenu rukometaši Rudara igraju dobro i imaju prednost od 5-6 pogodaka razlike ali ne uspijevaju utakmicu prelomiti i pobjeći na osjetniju razliku čime bi pitanje pobjednika bilo riješeno. U zadnje minute utakmice „rudari“ ulaze sa sigurnim vodstvom što je bila prilika da svoje minute dobiju mlađi igrači.

Ostvarenom pobjedm „Rudari“ su su učvrstili 8. poziciju na prvenstvenoj ljestvici i odmakli konkurentima Metalcu i Ribola Kašteli na 3 i 5 bodova prednosti te mirnije dočekuju prvenstvenu pauzu. Prije zasluženog odmora pred „rudarima“ je utakmica Hrvatskog kupa u kojoj se sastaju sa ekipom Sesveta, a u slučaju pobjede ostvarit će plasman u osminu finala Hrvatskog kupa.

Natjecanje u Premijer ligi nastavlja se 11. veljače 2017., jedanaestim prvenstvenim kolom kada „Rudari“ na svom parketu dočekuju ekipu Spačve iz Vinkovaca.