RK RUDAR – najbolji u sportu Grada Samobora

0
1234

Na svečanosti Najbolji u sportu Grada Samobora održanoj u petak 16. siječnja u Centru za mlade Bunker proglašeni Rudari su primili mnoštvo nagrada za ostvarene sportske uspjehe u protekloj 2017. godini.

Za najbolju sportsku mušku ekipa Grada Samobora za 2017. Godinu proglašen je Rukometni klub Rudar. 
Rudari su na kraju prošle sportske sezone zauzeli deveto mjesto u 1. HRVATSKOJ PREMIJER RUKOMETNOJ LIGI.
Trenutno se nalaze na prvom mjestu 1. HRVATSKE RUKOMETNE LIGE SJEVER.

Priznanje za perspektivne mlade ekipe primili su Rukometni klub Rudar – B dječaci.
Dječaci su na završnici RUKOMETNOG PRVENSTVA HRVATSKE U 2017. godini osvojili prvo mjesto.
Trenutno u natjecanju 1. HRVATSKE RUKOMETNE LIGE DJEČACI B dijele prvo mjesto.

Među perspektivnim sportašima grada Samobora u 2017. godine proglašeni su Rudari Fran Martinko i Mihael Bartolić.

Svečanosti u Bunkeru prisustvovali su uz brojne sportaše, predstavnici Grada Samobora, Zagrebačke županije te brojni djelatnici iz svijeta sporta. Samobor broji 4400 aktivnih registriranih sportaša, 55 sportskih udruga, 2700 djece u sportu, 600 rekreativaca u 35 sportskih disciplina.