Rudar preokrenuo rezultat na krilima vjernih navijača

0
948

PREMIJER HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

17. kolo

RUDAR – VARAŽDIN 1930 31:30 (14:14)

Lovro Gaća pogotkom za pobjedu proslavio rođendan

U nervoznoj i rastrganoj utakmici (kako se i očekivalo dvoboju direktnih rivala u borbi za ostanak u društvu najboljih), bolje su krenuli gosti – Vidaček je bio nerješiva enigma za domaću obranu (završio utakmicu s 12 postignutih pogodaka uz stopostotnu realizaciju!) i naprosto nije dozvoljavao bilo kakvo odvajanje domaćih te se na odmor otišlo bez rezultatske prednosti. S nestrpljenjem se očekivao nastavak…


Nakon desetak minuta drugog dijela gosti odlaze na +3 (18:21), a pogodak koji je postigao Vujović najbolje opisuje u kakvom je stanju tada bio Rudar – uputio je varaždinski igrač udarac s deset metara, Otmačić je obranio, a odbijenu loptu ponovno je uhvatio Vujović i uz skamenjenu obranu domaćih postigao pogodak. U tom trenutku činilo se da će bodovi otići u Varaždin…

Ključni trenutak dogodio se u 49. minuti. Špruk je napravio „medvjeđu uslugu“ svojoj momčadi – nepotrebno je grubo faulirao Runtasa uz samu aut-liniju, priskočili su igrači obje momčadi, začas se „zakuhala“ situacija na igralištu koju su suci razriješili crvenim kartonima Špruku i T. Štajnkleru. No, to kao da je dalo dodatni impuls domaćim rukometašima koji su od tog trenutka počeli „letjeti“ na krilima svojih vjernih navijača, smanjili rezultatski zaostatak i došli u situaciju da u posljednjem napadu odlučuju o pobjedi.

A do vrijednih bodova došli su doslovno u zadnji čas – u posljednjim sekundama susreta sviran je sedmerac za Rudare, loptu je uzeo Lovro Gaća i hladnokrvno je pospremio iza leđa gostujućeg vratara. Bio je to njegov osmi realizirani sedmerac zaredom (11 pogodaka ukupno) čime je svojoj momčadi donio važnu pobjedu, a sebi uveličao rođendansko slavlje!

RUDAR: Otmačić (10+1), Žitković, K. Skendrović, Runtas 3, F. Skendrović 4, M. Štajnkler 1, Mustapić, Gaća 11 (8), D. Trčak 4, Tojčić 1, T. Štajnkler 4, Buhiniček, Fresl 2, Jurić, M. Trčak, Vrpoljac 1
Trener: Hrvoje Štibohar

Igor Matijašić
Foto: Petar Fresl