1083

Nedjelja koja je za nama u potpunosti je pripala mlađim naraštajima Rudara.

16. kolo Premijer liga
MRK SESVETE – RK RUDAR 33:22 (20:10)
Protekle subote Rudari su poraženi na gostovanju u Sesvetama. Utakmica je odlučena u prvih dvadesetak minuta kada su domaćini poveli rezultatom 13:5.

20. kolo 3.HRL središte
RK RUDAR II – RK LIBRA TEHNIČAR 32:29 (20:15)
Na završetku uspješne nedjelje, druga momčad Rudara savladala je na domaćem terenu momčad Libre.

9. krug 1.HMKRL središte – 2004. godište
RK RUDAR – RK SISAK 24:18 (10:8)
RK MOSLAVINA – RK RUDAR 18:21(6:12)
Sisčani su u prvoj dionici utakmice poveli s tri zgoditka prednosti nošeni raspucanim Adrianom Stojićem (četiri pogotka u sedam minuta), no Rudari su potom u potpunosti neutralizirali njegov učinak preokrenuvši do poluvremena utakmicu u svoju korist.
Četirima uzastopnim pogocima u nastavku utakmice Rudari odlaze na nedostižnu prednost koju su uspješno povećavali do osam zgoditaka razlike, kada je gostima ponestalo snage za preokret.

Utakmica protiv Moslavine protekla je u sličnome ritmu sve do osme minute, kada Rudari uspješno zaustavljaju gostujućeg napadača Aleksandra Čaprića (do tada 3 od ukupno deset pogodaka). Nošeni potom pogocima Gabrijela Bartolića, Rudari do 33. minute susreta odlaze na nedostižnih 8 pogodaka razlike.

16. kolo 1.HRLDA središte – 2006. godište
RK RUDAR – RK RUGVICA 22:21
Utakmica je protekla u iznimno grčevitoj izvedbi obiju momčadi, no usprkos bavuroznim obranama gostujućeg vratara prevladala je napadačka raznovrsnost Rudara i čvrsta obrana u nastavku utakmice.

4. kolo 1.HRLDB središte – 2008. godište
RK RUDAR – MRK DUGO SELO 26:21 (12:14)
Rudari su nakon negativnog omjera u prvom dijelu utakmice znatno boljom izvedbom u njezinom nastavku, prvenstveno izvrsnom obrambenom igrom nadvladali nastojanja borbenih gostiju da napuste teren neporaženi.