RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 300. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Delegat: Gordan Vukušić (Zagreb).

RUDAR: Gošić (14), Kuhar, Skendrović 2, Runtas 4, Glivetić, Gaća 7 (2), M. Trčak, Suban, Štajnkler 1, Javor, A. Trčak 5, Kasap 4, Vrpoljac, Bartolić, Ćosić, Starčević 3

TRENER: Tomislav Brnas

METKOVIĆ MEHANIKA: . Milas (0+1), Kozina (8+1), Vučić 4, Cvitanović 1, Goluža, Čutura 3, Pavlak 1, Mataga, Arapović 1, Komazin, I. Milas 8 (1), Raguž, Bezer 2, Rodin 2, Sršen 1, Batinović 4

TRENER: Mario Bjeliš

SEDMERCI: Rudar 4 (2), Metković – Mehanika 2 (1)

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (Starčević 2+2, Gaća), Metković – Mehanika 8 minuta (Rodin, Cvitanović, I. Milas, Čutura)

CRVENI KARTON: Vid Starčević (44′)

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Milas

Veliko slavlje igrača Metkovića u Rudama – iščupali su pobjedu doslovno u zadnji čas!
Krenulo je obostrano oprezno s obzirom na visok ulog – domaćin je pobjedom praktički mogao osigurati povijesni uspjeh kluba i borbu u Ligi za prvaka, a gosti su jasno pokazali da i oni računaju na pun plijen.

Tribine su bile krcate, a frenetično navijanje uz bubnjeve i sirene pratilo je igrače od prvog sučeva zvižduka. Iako je gostujući obrambeni bedem bio iznimno visok i čvrst, brzonogi domaćini pronalazili su put do mreže – izrađivali su se napadi za Kasapa ili se lopta spuštala za Starčevića, a njih dvojica bili su neumoljivi. Uz to, mnogobrojne čiste zicere gostiju branio je sjajni Vladimir Gošić.

Ne čudi stoga što se na odmor odlazi s +3 za Rudar koji je tijekom prvog poluvremena imao i veću prednost (12′ – 8:4).
U nastavku se očekivao sličan scenarij, pogotovo što je odmah na početku Runtas povećao prednost. No uporni i kvalitetni gosti nisu se predavali i stalno su dahtali za vratom domaćinima držeći priključak od gol ili dva zaostatka.

Ključni trenutak zbio se u 44. minuti – do tada vrlo dobri Starčević pokušao je zaustaviti odličnog Milasa u jednoj napadačkoj akciji, no intenzitet prekršaja bio je takav da su mu suci dodijelili crveni karton. Od tog šoka domaći kao da se nisu oporavili pa je njihova napadačka raznovrsnost odjednom stala.

Vidjelo se i da rukometašima iz Ruda nedostaje energije, no trener domaćih nije posezao za promjenama, a gosti kao da nanjušili krv te ubacili u brzinu više. U posljednjih sedam minuta ulazi s izjednačenim rezultatom, u ritmu gol za gol igra se praktički do samog kraja kada Kozina brani jednu loptu, a nekoliko sekundi prije kraja Vučić je posprema u gol za prvi poraz Rudara na domaćem parketu.