Rudari u derbiju pregazili Bjelovar

0
1126

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
12. kolo                              

RK RUDAR – RK BJELOVAR  33:28 (13:11)

Lakše od očekivanog došli su rukometaši Rudara do pobjede u derbiju jeseni protiv ekipe Bjelovara, a time i do naslova jesenskog prvaka. Pribojavali su se „Rudari“ iskusnih gostiju iz Bjelovara koji su prije početka sezone kotirali kao glavni favoriti za osvajanje naslova prvaka obzirom na dovedena igračka pojačanja, a eventualnom pobjedom bi uhvatili priključak te smanjili bodovni zaostatak za vodećim „Rudarima“.

Sama utakmica ponudila je sasvim drugačiju sliku o kvaliteti ovih ekipa koje pretendiraju na plasman u Premijer rukometnu ligu. Gosti iz Bjelovara u prvom su poluvremenu uspijevali držati priključak i utakmicu učiniti rezultatski neizvjesnom pa se na odmor otišlo s prednošću domaćina od dva gola prednosti, 13:11. Mogli su „Rudari“ imati i značajniju prednost, ali očita nervoza kao posljedica značaja utakmice i odlični gostujući vratar krivci su da utakmica nije riješena već u prvom poluvremenu.

U drugo poluvrijeme „Rudari“ ulaze smireniji, popravljaju realizaciju a gostujući vratar nije na razini iz prvog poluvremena i u 39. minuti na semaforu svijetli 21:14, u korist domaćih. Gosti u tim trenucima djeluju nemoćno i bezidejno, a „Rudari“ ne popuštaju i odličnom igrom oduševljavaju ispunjene tribine te u dva navrata imaju prednost od devet pogodaka razlike. Pri rezultatu 33:24, trener Štibohar daje priliku igračima s manjom minutažom što gosti koriste i s četiri uzastopna gola u nepune dvije minute smanjuju visoki poraz na za njih puno ugodnijih minus pet, za konačnih 33:28.

Prikazanom igrom protiv direktnog konkurenta za visoki plasman domaći rukometaši su opravdali čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici i kolo prije kraja potvrdili titulu jesenskog prvaka 1. HRL Sjever.

U posljednjem 13. kolu „Rudari“ gostuju kod uvijek neugodnog domaćina, ekipe „Osijeka“, ali vjerujemo da će novom 12. pobjedom završiti jesenski dio natjecanja i sačuvati stečenu prednost pred pratiteljima te mirno čekati proljetni nastavak natjecanja.

Nakon odigranih 12. kola s 22 osvojena boda „Rudari“ drže vrh prvenstvene ljestvice sa tri boda prednosti ispred ekipe KTC-a i 6 bodova više od ekipe Bjelovara.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović 1; V. Runtas 8; ; F. Skendrović 2; M. Štajnkler; M. Škiljan; L. Gaća 6; D. Trčak 2; H. Tojčić 7; T. Štajnkler 1; A. Guliš; T. Brnas 2; D. Banjedvorec; E. Fresl 2; A. Trčak 2; J. Žitković;