Slaba obrana Rudara

0
134

Paket24 Premijer liga
Liga za ostanak – 5. kolo

RUDAR – ZAMET 28:36 (15:18)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Delegat: Dean Prpić (Zagreb).

RUDAR: Otmačić, Kuhar (2), Žitković (2), Skendrović 1, Runtas 9 (4), Jurić, M. Štajnkler 2, Škiljan, Gaća 1 (1), Suban, T. Štajnkler, Špiler 5, A. Trčak 2, Kasap 4, Vrpoljac 1, Starčević 3

TRENER: Tomislav Brnas

ZAMET: Sorić (8+1), Viskić (1), Vučko 10 (7), Ogurlić, Živković, Ljevar 2, Njegovan 1, Milih 1, Islamović 2, Tomaš 5, Mrakovčić 3, Devčić, Pikec 8, Kvastek 3, Perkov 1

TRENER: Igor Marijanović

SEDMERCI: Rudar 6 (5), Zamet 8 (8)

ISKLJUČENJA: Rudar 14 minuta (M. Štajnkler 2+2, Starčević 2+2, Gaća, Vrpoljac, Špiler), Zamet 4 minute (Njegovan, Kvastek)

IGRAČ UTAKMICE: Marko Pikec

Riječani su od prve minute pokazali da su stigli po bodove u Rude te se odmah vidjelo da njihova igra ima „glavu i rep“, strpljivo su gradili napade do pogotka, a u obrani dominirali čvrstinom i pokretljivošću.

Rudari pak nisu bili na uobičajenoj razini – vratari nisu mogli ništa obraniti (do kraja utakmice sva tri domaća golmana skupila su tek tri obrane), prepoznatljiva domaća obrambena agresivnost u potpunosti je iščezla, a napad se mučio da se izradi prava šansa i dođe do laganog pogotka.


Igrači Zameta naprosto su letjeli terenom na svojim krilima – neuhvatljiv je bio raznovrsni Pikec s jedne strane, a hladnokrvan realizator sedmeraca Damir Vučko s druge strane. Njih dvojica postigla su do kraja susreta ukupno 18 pogodaka, bez ijednog promašenog šuta.

Podatak za respekt!


A baš 18 pogodaka primili su Rudari u svakom poluvremenu, stoga je iluzorno bilo očekivati da bi se moglo do željene pobjede. Pa i kad se u drugom dijelu pojavio tračak nade za igrače trenera Brnasa, razbranio se Sorić, zaključao svoja vrata i poraz je bio neminovan.
Više nego zaslužena pobjeda Riječana, u ovom su susretu bili jednostavno bolji…

Igor Matijašić
Foto: Eduardo Mapilele