RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 100. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba iz Velike Gorice). Delegat: Mensur Seferović (Zagreb).

RUDAR: Otmačić, Žitković (5), Skendrović 1, Runtas, Jurić 3, M. Štajnkler 1, Škiljan, Gaća, M. Trčak 4, Javor, Špiler 6 (1), T. Štajnkler, A. Trčak 2, Kasap 2, Vrpoljac, Starčević 2

TRENER: Tomislav Brnas

TROGIR: Vranješ (1), Brkan (7), Barić, Špika, Babić 4 (2), Piteša 4, Drnasin 1, Lozina 1, Maričić 2, Mamut, Smoljo, Perkušić 1, Smoljo 4, Trivković 2

TRENER: Boris Popović

SEDMERCI: Rudar 2 (1), Trogir 3 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (Škiljan, Špiler, Skendrović), Trogir 4 minute (Trivković 2+2)

IGRAČ UTAKMICE: David Špiler

Rukometaši iz Ruda zasluženo su osvojili važne prvenstvene bodove budući da su vodili od početka do kraja susreta, no na kraju su se malo „poigrali“ sa živcima svojih navijača i sigurnu pobjedu gotovo doveli u pitanje.

Prvi dio ponudio je prepoznatljiv rudarski recept – čvrsta obrana (Trogir je postigao samo osam pogodaka za 30 minuta) i strpljivo traženje najpovoljnije napadačke situacije. Istina, i s jedne i druge strane u prvom poluvremenu viđeno je previše tehničkih pogrešaka – ispadale su igračima lopte iz ruku, a griješilo se i u pomalo nerezonskim dodavanjima.

Rudari su stekli popriličan kapital za nastavak u kojem su rutinirano održavali prednost. Zapažene napadačke dionice odigrao je Mihael Trčak, a prednjačio je David Špiler koji je preuzimao odgovornost kad je bilo najpotrebnije. I kad je A. Trčak deset minuta prije kraja postigao zgoditak za +4 (18:14), činilo se da je pitanje pobjednika do kraja riješeno i da će igrači trenera Brnasa susret mirno privesti kraju.

No, tako nisu mislili igrači Trogira. Najprije iz sedmerca smanjuje Babić, potom Maričić realizira jedan brzi protunapad, a zabija i Drnasin sa svoje polovice na prazna vrata (rudarska igra bez golmana u trenucima kad je igrač isključen u ovoj utakmici nije funkcionirala).

Dvije minute prije kraja Trogir ima samo pogodak zaostatka, no Rudar postiže pogodak za nedostižnih +2. Nekako i najpravednije – točku na i stavio je M. Trčak te tako okrunio svoj odličan nastup.