Šuteri nisu imali svoj dan

0
379

Paket24 Premijer liga
Liga A – 6. kolo

RUDAR – POREČ 17:17 (4:6)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledatelja 100. Suci: Dalibor Dragočajac (Novska) i Josip Cepanec (Turčin). Delegat: Davor Tor (Zagreb).

RUDAR: Kuhar, Otmačić, Žitković (9+1), Skendrović, Runtas 4 (2), Jurić, M. Štajnkler 2, Škiljan, Gaća 6, Suban, T. Štajnkler, Javor, A. Trčak 1, Vrpoljac 2, Kušić, Starčević 2

TRENER: Tomislav Brnas

POREČ: Krbavčić (6+2), Vladić (2+1), Thoss 2, Krajcar 3, Vučić 4, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Plovanić, Moslavac, Bošnjak 3 (2), Ljubić 3

TRENER: Ilija Lovrinović

SEDMERCI: Rudar 6 (2), Poreč 3 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 10 minuta (Vrpoljac 2+2, M. Štajnkler, Runtas, Gaća), Poreč 10 minuta (Krajcar, Bošnjak, Ljubić, Vučić. Petrov)

IGRAČ UTAKMICE: Erik Krbavčić

Već po uvodnim minutama vidjelo se da će ovo biti utakmica s malo pogodaka. Vratari s obje strane bili su raspoloženi, obrane su bile čvrste, a šuteri definitivno nisu imali svoj dan. Gotovo nestvarno zvuči podatak da su Rudari u prvih sedam minuta zabili dva gola, a onda do poluvremena još samo toliko. Niti gosti iz Poreča nisu bili odviše napadački raspoloženi pa se na odmor otišlo s nogometnih 4:6.


U svega nekoliko početnih minuta nastavka igrači trenera Brnasa postigli su više golova nego u cijelom prvom dijelu. Proradio je Vrpoljac, sasvim se razigrao Gaća, a nakon niza promašaja konačno je pronađen realizator sedmeraca (Runtas).


Kod gostiju sve je povlačio Bošnjak, a najviše je hrabrosti za šut izvana pokazivao Krajcar. Nekoliko puta izrađene su akcije za Vučića koji je bez većih poteškoća lopte „pospremao“ iza leđa Žitkovića.


Kako se bližio kraj, nervoza je sve više rasla, a u samoj završnici prava drama – u posljednjoj minuti Starčević je okrunio jednu lijepu akciju Rudara, a onda doslovno u zadnjim sekundama Rađaković s krila nekako pronalazi put do mreže i donosi veliko veselje gostima.
Igor Matijašić
Foto: Eduardo Mapilele