RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 100. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Delegat: Dean Prpić (Zagreb).

RUDAR: Otmačić (7), Kuhar, Žitković (1), Skendrović 1, Runtas, Jurić 10, M. Štajnkler 7, Škiljan, Gaća 3, M. Trčak, Suban, T. Štajnkler 1, Bartolić, A. Trčak 2 (2), Vrpoljac 2, Starčević 5

TRENER: Tomislav Brnas

GORICA: Jozepović, Sladoljev (9), Ceković 6, Turkalj, Laljek 1, Goričanec 4, Baković, Cikatić, Čakarić 5, Solariček, Bura 11 (2), Barišić, Tomašić, Gal 4

TRENER: Andrija Nikolić

SEDMERCI: Rudar 2 (2), Gorica 2 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 4 minute (Škiljan, Vrpoljac), Gorica 6 minuta (Gal, Čakarić, Ceković)

IGRAČ UTAKMICE: Maksimilijan Jurić

Pogotkom Mateja Štajnklera u doslovno posljednjoj sekundi susreta domaćin je osvojio veliki bod protiv rukometaša Gorice. Po svemu viđenom, nekako i najpravedniji ishod budući da je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme, a oba suparnika imali su u svojim redovima po jednog iznimno napadački raspoloženog pojedinca – Jurić je postigao 10 pogodaka, a Bura 11.

Bolje su susret otvorili igrači Gorice i začas stvorili razliku (u sedmoj minuti susreta – 2:5), no domaćin nije dopuštao gostima da se potpuno „odlijepe“ i u 14. minuti na semaforu „svijetli“ izjednačenje (8:8). Nakon toga igrači Gorice prebacuju u brzinu više i odlaze na 4 razlike s kojom se i odlazi na odmor.

Obrana domaćina nikako se nije mogla posložiti, a Bura i Ceković su bez većih problema pospremali lopte u mrežu. S druge strane, Rudar je većinu utakmice napadao sa sedam igrača (trener Brnas je često vadio vratara) i stvarao višak za Jurića koji je redao pogotke kao na traci.

U nastavku Rudari hvataju priključak i već sredinom drugog dijela stižu na samo pogodak zaostatka, a onda u 50. minuti dolaze i do izjednačenja (25:25). U samom finišu vratar Sladoljev brani nekoliko teških lopti i čini se da će bodovi ipak u Goricu. Posljednji napad na -1 ipak imaju domaći. Trener Brnas zove minutu odmora svega nekoliko sekundi prije kraja, a onda Štajnkler ostaje sam na crti i veselje je moglo početi…