Utakmica s mnoštvo preokreta

0
11

Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak 1. kolo
RUDAR – TROGIR 28:28 (11:13)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska). Delegat: Zdravko Golub (Čakovec).

RUDAR: Gošić (5), Šarić (6), Skendrović, Runtas, Glivetić 3 M. Štajnkler 4, Škiljan, Gaća 11, Trčak 1, Lencović, T. Štajnkler, Grgečić, Neralić , Kasap 3, Lopac 6, Ćosić

TRENER: Alen Dujmić

TROGIR: Lučin, Vranješ, Baković (12), Peran 1, Jelić, Radnić 13, Buličić, Drnasin, Tokić 3, Vulić, Opačak, Ivanišević 5, Bradarić-Šljujo 3, Trivković 3, 

TRENER: : Boris Popović

SEDMERCI: Rudar 5, Trogir 5

ISKLJUČENJA: Rudar 4 minute (Runtas, Škiljan), Trogir 6 minuta (Radnić, Bradarić-Šljujo, Trivković)

CRVENI KARTON:

IGRAČ UTAKMICE: Lovro Gaća

Naši rukometaši su jučer odigrali utakmicu koja će svima ostati u pamćenju. Mnoštvo preokreta, puno serija pogodaka u iznimno zanimljivoj utakmici koju je vrijedilo pogledati.

Krenulo je dosta nervozno s naše strane, a najbolje su to iskoristili gosti koji su poveli 0:3, tj. 1:4. No ipak kao što smo i spomenuli na početku, utakmica sa mnogo preokreta, od kojih smo prvi vidjeli pri spomenutom rezultatu 1:4, na koji mi odgovaramo serijom od 4 pogodaka zaredom te vodimo 5:4 u 11. minuti susreta.

Samo 6 minuta kasnije naša prednost je porasla na +3 (9:6), ali nakon toga smo jednostavno stali, ogromna crna rupa u našoj igri, čak 10 minuta bez postignutog pogotka, koju Trogir sjajno koristi te serijom 0:6 okreće rezultatsku prednost na svoju stranu i odlazi na 9:12 u 27. minuti, da bismo na predah otišli sa zaostatkom od 2 pogotka (11:13).

U nastavku u prve 3 minute čak 3 pogodaka sa svake strane (Lopac 3, Trogir 3) te je rezultat na semaforu pokazivao 14:16. Sve do 51 minute, Trogir je cijelo vrijeme bio u prednosti od jednog do dva pogotka, pa smo u spomenutoj minuti bili u zaostatku 22:24. Serijom 2:0 dolazimo na 24:24 i onda sve do 57. minute gol za golom, a pri rezultatu 27:27 uspijevamo se obraniti te prelazimo u vodstvo 28:27. U sljedećem napadu gosti postižu pogodak s crte za 28:28 potom u posljednjem napadu zovemo minutu odmora 30 sekundi prije kraja utakmice. Nažalost ne uspijevamo postići pogodak te utakmica završava podjelom bodova.

Sjajan je bio Lovro Gaća sa čak 11 pogodaka, a iza njega odlični Andro Lopac sa 6, odnosno Matej Štajnkler sa 4 pogotka.