KTC zaustavio Rudar

0
1388

Rukometaši Rudara u subotu su u 18. kolu Prve hrvatske lige u Križevcima pretrpjeli poraz od KTC-a, uz rezultat 32:26 za domaćina, i tako prekinuli uspješnu seriju od 15 utakmica u kojoj su zabilježili 14 pobjeda i jedan neriješen ishod. U subotnjoj utakmici “rudari” su nastupili oslabljeni bez Andreja Trčka, Zvonimira Đikića, Mateja Štajnklera, Zorana Fabekovića i Dominika Trčka, pa konačni rezultat i nije veliko iznenađenje. Pokušali su “rudari” s preostalim snagama iznenaditi domaćine, ali su naišli ma iskusnu ekipu koja je ušla odlučno u utakmicu sa željom da prekine “Rudarovu” seriju.

12814503_10153466936080095_853324225196970680_n-757-x-505

Početna nervoza i nekoliko promašenih zicera igrača Rudara, koji su razbranili domaćeg vratara Henigmana dalo je sigurnost domaćinima koji cijelo prvo poluvrijeme imaju prednost od 3 do 4 pogotka. U završnici prvog dijela igre “rudari” čine nekoliko vezanih pogrešaka što domaćini koriste i ostvaruju visoku prednost prije odmora od 15:10. Početkom drugog poluvremena “rudari” uspijevaju smanjiti na 17:14 i drže priključak do rezultata 21:17, kada domaćini rade mini seriju i odlaze na nedostižnih 25:17. Do kraja utakmice u obje ekipe priliku su dobili igrači s manjom minutažom.

Porazom u Križevcima “rudari” su prepustili prvo mjesto ekipi Metalca, pa nakon 18 odigranih kola s 29 osvojenih bodova drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice, a slijedi ih ekipa Dugog Sela s 25 te Metkovića i Osijeka sa po 24 boda.

Rudar je u Križevcima na parket istrčao s ovim igračima: F. Kumerle 1; T. Fabeković; F. Skendrović 5; A. Barišić; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća 5; K. Skendrović; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 3; J. Štajnkler 2; L. Bumbak i E. Fresl 5.

U sljedećem, 19. kolu, “rudari” su domaćini odličnoj ekipi Osijeka, a pobjeda se nameće kao imperativ ne bi li se očuvala prednost pred pratiteljima. Za utakmicu s Osijekom očekuje se povratak ozlijeđenih Andreja Trčka i Mateja Štajnklera što bi puno značilo momčadi uoči ove važne utakmice.

Utakmica Rudar – Osijek igra se u subotu, 19. ožujka u Sportskoj dvorani Rude, s početkom u 19 sati i 30 minuta.