Rudari uvjerljivi protiv Nove Gradiške

0
1251

Novu pobjedu ostvarili su rukometaši Rudara, savladavši u 21. kolu I HRL ekipu Nove Gradiške rezultatom 33:27, poluvrijeme 18:14.

“Rudari” su olako ušli u utakmicu, bez pravog pristupa u obrani i neodgovorno u napadu, što solidni gosti koriste i u 11. minuti imaju vodstvo 11:7. Nakon minute odmora igrači Rudara sređuju svoje redove i u narednih 19 minuta dozvoljavaju gostima da postignu samo tri pogotka a raznovrsnim napadom i brzim kontrama postižu 11 golova i na poluvremenu imaju prednost 18:14.

U drugom poluvremenu ponavlja se isti scenarij kao s početka utakmice, greške u napadu, loša obrana i gosti poravnavaju rezultat na 20:20. “Rudari” konačno ozbiljno shvaćaju protivnike i ubrzo imaju sigurno vodstvo 30:24, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. U redovima domaćih standardno odličan na golu bio je Luka Bumbak, a u napadu “sve konce su vukli” Andrej Trčak i Josip Štajnkler.

rudari-nova-757-x-426

Nakon 21 odigranog kola rukometaši iz Ruda s 35 bodova drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza ekipe Metalca koja je ima 36 bodova.

U 22. kolu koje je na rasporedu 16. travnja Rudar gostuje u Bjelovaru kod istoimenog domaćina. Bit će to vrlo značajna utakmica za “rudare” koji bi u slučaju pobjede značajno uvećali izglede za osvajanje jednog od dva mjesta koje vodi u društvo premijer ligaša.

U susretu protiv Nove Gradiške Rudar je igrao u slijedećem sastavu:

F. Kumerle 1; T. Fabeković ; F. Skendrović 3; M. Štajnkler 3; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća ; D. Trčak ; T. Štajnkler 3; P. Fresl; T. Brnas 3; J. Štajnkler 7; A. Trčak 10; L. Bumbak; V. Runtas ; A. Barišić ;