Petnaest razlike za petnaestu pobjedu zaredom

0
455

1.HRL SJEVER

15. kolo

RUDAR – MEDVEŠČAK 39:24 (19:11)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Bez gledatelja. Suci: Marko i Toni Butorović (Zagreb) Nadzornik: Roberto Lozančić  (Velika Gorica).

RUDAR: Kuhar (4), Žitković (5+1), Otmačić (2), Skendrović 5, Runtas, Jurić 6, M. Štajnkler 1, Škiljan 2, Gaća, M. Trčak 7 (2), T. Štajnkler, Vrpoljac 3, Javor 6, A. Trčak 3, Lucević 1, Starčević 5

TRENER: Tomislav Brnas

IMEDVEŠČAK: Vranjković (3), Pranjić (7+1), Lipovac, Maćaš 2, Vrbić 5 (3), Čerček, Grdović, Jurki, Rukljač 1, Bucat 3, Capan 2, Družinec 1, Dujmović 10, Kovač

TRENER: Antun Starešina

SEDMERCI: Rudar 4 (2), Medveščak 5 (3)

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (M. Štajnkler, Starčević, Vrpoljac), Medveščak –

CRVENI KARTON: –

IGRAČ UTAKMICE: Karlo Skendrović

Rudari su, bez većih problema, stigli do novih prvenstvenih bodova te sasvim opravdali ulogu favorita.

Započelo je uobičajeno, dok se domaći “stroj” nije zahuktao gosti su držali kakav-takav priključak prvenstveno zahvaljujući svom vrataru Pranjiću koji je odlično branio te skinuo nekoliko zicera. No, već sredinom prvog dijela stvari su se posložile i bilo je vidljivo da se gostima ne piše dobro. Igrači trenera Brnasa malo su zaigrali čvršće u obrani (prednjačio je Skendrović) i s nekoliko brzih protunapada začas stvorili osjetljiviju razliku. Na odmor se otišlo s +8, ali bilo je očito da bi se ta razlika mogla itekako povećati u nastavku…

Trener Brnas iskoristio je priliku da na teren pošalje i igrače koji inače imaju manju minutažu, a oni su priliku objeručke prihvatili. Viđeno je nekoliko atraktivnih pogodaka M. Trčka, svoju napadačku rolu iskoristio je i Starčević koji inače većinom odrađuje samo obrambene zadatke, sijevnulo je nekoliko “bombi” Škiljana, a učinkovit je bio i Jurić.

S druge strane, u redovima Medveščaka osim iznimno raspucanog Dujmovića kojem se tek povremeno priključivao Vrbić nije bilo igrača koji bi mogao pratiti takav ritam domaćih.

Razlika u kvaliteti bila je ogromna – na kraju velikih petnaest razlike za petnaestu pobjedu zaredom rukometaša iz Ruda…

Igor Matijašić
Foto & Video: Eduardo Mapilele