RUDE – Sportska dvorana Rude. Bez gledatelja. Suci: Robert Bernobić (Rijeka) i Marijo Zečević (Zagreb) Nadzornik: Igor Barle  (Zagreb).

RUDAR: Kuhar, Žitković (12), Skendrović, Runtas 3 (2), Jurić 5, M. Štajnkler 1, Škiljan, Gaća 3, M. Trčak 1, Suban, T. Štajnkler 7 (2), Vrpoljac, Javor 2, A. Trčak 7 (1), Ćosić 1, Starčević

TRENER: Tomislav Brnas

IVANIĆ: Gorčan (3+1), Bumbak (3+1), Janković, Malec 2, Štefanović, Markić 2, Lovrić, Zajec 3, Iveković, Sertić 2, M. Lukačec 8 (4), L. Lukačec 7, Glumac, D. Lukačec, Vidaković, Kurtušić

TRENER: Frano Veraja

SEDMERCI: Rudar 8 (5), Ivanić 4 (4)

ISKLJUČENJA: Rudar 4 minute (Javor, Starčević), Ivanić 16 minuta (Sertić 2+2+2, Zajec 2+2, Štefanović, Vidaković, Malec)

CRVENI KARTON: Ivan Sertić (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Žitković

Rudari su napravili još jedan veliki korak prema povratku u Premijer ligu – nakon pobjede u prošlom kolu u Kutini protiv direktnog konkurenta za naslov (Moslavine), “pao” je i još jedan aspirant na sam vrh ljestvice – Ivanić.

U dvoboju starih znanaca dosta toga se znalo već unaprijed – i jedna i druga momčad baziraju igru na čvrstoj obrani iz koje se rađa prostor za brzu transformaciju u napad. Bolje su susret otvorili Ivanićani, zbili su se gusto u sredini i u potpunosti odsjekli protok lopte prema crti (činjenica da kružni napadači domaćih u prvom dijelu nisu postigli niti jedan pogodak dovoljno govori sama za sebe). S druge strane, domaći vratar Žitković obranio je nekoliko zicera te nije dopustio rezultatsko odvajanje gostiju, iako su s dva pogotka M. Lukačeca zaredom iz sedmerca gosti u smiraju prvog dijela imali i +2 (9:11).

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, a Bumbak je odmah na početku nastavka skinuo penal Gaći i nije slutilo na dobro za domaćine. Ipak, utakmica se prelomila već za nekoliko trenutaka – do 39. minute Rudar je imao već + 4 zahvaljujući brzonogim krilima (T. Štajnkler i Jurić) te nadahnutošću organizatora igre Andreja Trčka. Gosti se od te siline i rezultatskog zaostatka više nisu mogli oporaviti jer osim raspoloženih Lukačeca (Matea i Leona) te povremene lucidnosti Markića nisu imali dovoljno raspoloženih igrača za preokret.

Domaćin, kao i mnogo puta do sada, čim je osjetio slabosti protivnika i “namirisao krv”, nije ispuštao “plijen” iz svojih ruku – do kraja susreta razlika je samo povećana i gosti su morali potpisati poraz.

Rudarska nestvarna rapsodija traje i dalje – u trinaest utakmica zabilježili su trinaest pobjeda!