Povratak Rudara na pobjednički kolosijek

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledatelja 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje). Nadzornik: Robert Kober (Zagreb)
RUDAR: Žitković (1), Kuhar (7+1), K. Skendrović 1, Runtas 3, F. Skendrović 4, M. Štajnkler 3, Škiljan, Lucević, D. Trčak 3, Tojčić 1, T. Štajnkler 1, Kušić, A. Trčak 9 (2), Vrpoljac 4, Jurić 2, M. Trčak 2 (1)
TRENER: Darijo Gaća
DUGO SELO: Kuzmanović (9), Crnojević (1), Topić 8 (1), Raić, Agatić 3, Grubišić 10, Lisica, Čičak, Tomašić 4, Vranić 1, Šuker 1, Magdić, Kuraja, Raužan 1, Lisica, Čelić 1
Trener: Matej Mišković

SEDMERCI: Rudar 4 (3), Dugo Selo 2 (1)

ISKLJUČENJA: Rudar 14 minuta (M. Štajnkler 2+2, K. Skendrović 2+2, D. Trčak, Škiljan, F. Skendrović), Dugo Selo 8 minuta (Raić, Čelić, Tomašić, Raužan)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Trčak

Nakon nes(p)retno izgubljenih bodova u Kutiji šibica protiv Metalca, Rudari su se brzo vratili na pobjednički kolosijek u zaostaloj utakmici 17. kola protiv Dugog Sela.

Prvi dio utakmice protekao je u obostranom ispitivanju snaga, bez velikih rezultatskih odvajanja. Domaći su se mučili s vanjskim šutom, a gosti su predvođeni hitronogim Topićem i raznovrsnim Grubišićem držali rezultatsku neizvjesnost. U 13. minuti gosti vode (6:7) i strateg domaćih prisiljen je pozvati minutu predaha nakon koje, za domaćina, stvari sjedaju na svoje mjesto.

Na gol umjesto Žitkovića staje Matija Kuhar, skida nekoliko lopti, posložio se konačno do kraja i napad te do kraja Rudari imaju lijepu prednost s kojom odlaze na odmor.

U nastavku stvari se ne mijenjaju – vrlo raspoložen je i nadalje Andrej Trčak (a kad igra on igraju i Rudari), polako mu se priključuju i svi ostali te se pobjednik zna već i prije završetka susreta.

U 38. minuti Rudari imaju +6 (22:16) pa priliku polako može dobiti i rudarska mladost na klupi.

Gosti i dalje pokušavaju, no u njihovim redovima bilo je premalo raspoloženih igrača da bi se moglo razmišljati o povoljnom ishodu.

Dobru prvenstvenu utakmicu pokvario je tek sudački par koji je s nekoliko neshvatljivih odluka natjerao sve okupljene (i igrače, i trenere, i gledatelje) najprije na bijesne reakcije, a kasnije na smijeh.