Novi bodovi Rudara

0
755

1.HRL SJEVER

15. kolo

RUDAR – MEDVEŠČAK 40:30 (18:13)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledatelja 100. Suci: Tin Derušek (Zagreb) i Matej Pavlović (Varaždin). Nadzornik: Dražen Bajt (Dugo Selo)
RUDAR: Žitković (8), Kuhar, K. Skendrović 2, Runtas, M. Štajnkler 5, Kišiček, Škiljan 1, Lucević 3, D. Trčak 3 (1), Tojčić 3 (1), T. Štajnkler 1, Kušić 3, A. Trčak 6, Vrpoljac 4, Jurić 4, M. Trčak 5
TRENER: Darijo Gaća
MEDVEŠČAK: Fritz, Pranjić (4), Bošnjak 3, Kljaić 4, Jonjić 2, Brašnić Ferreira 2, Goluža 2, Vukšić, Žaja 6 (3), Goda 2, Franjko, Baković 2, Capan 7 (4)
Trener: Antun Starešina

SEDMERCI: Rudar 4 (2), Medveščak 8 (7)

ISKLJUČENJA: Rudar 8 minuta (Jurić, Runtas, T. Štajnkler, D. Trčak), Medveščak 8 minuta (Goda, Capan, Žaja, Franjko)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Trčak

Konačni rezultat sve govori – Rudari su bez većih napora upisali nove bodove, pobjednik niti jednog trenutka nije dolazio u pitanje, a obilje golova pokazatelj su da se baš nije puno pažnje posvećivalo obrani.

Već u prvom dijelu domaćin je napravio razliku, prvenstveno zahvaljući brzoj tranziciji nakon brojnih pogrešaka gostiju. Sve konce igre ponovno je preuzeo Andrej Trčak, a rapoloženi su bili Jurić i Vrpoljac te povratnik u redove Rudara Matej Štajnkler.

Kod gostiju su ponešto pokušavali Capan i Žaja te Kljaić na crti, no bilo je to premalo jer je itekako bila vidljiva razlika u kvaliteti.

U nastavku se stvari nisu bitnije mijenjale, štoviše bilo je i prilike da trener domaćih da podosta minuta svim mladim igračima koji su u posljednjoj dionici utakmice svojom hitrinom do kraja “slomili” iscrpljene goste iz Zagreba. Svoju je priliku u tom dijelu utakmice posebno dobro iskoristio Mihael Trčak koji je postigao pet pogodaka i imao nekoliko lucidnih asistencija.

Rudari tako novom pobjedom ostaju u borbi za vrh, a nekoć veliki Medveščak danas je pri samom začelju 1. HRL Sjever.

Igor Matijašić